W zależności od miejsca pobytu przewidziane są rozmaite sposoby uczczenia relikwii: Msze święte, modlitwy wspólnot małżeńskich i rodzinnych, całonocne adoracje i czuwania, błogosławieństwo dzieci i matek spodziewających się potomstwa, spotkania z zaproszonymi gośćmi, indywidualna modlitwa.
Relikwie przybędą do archidiecezji gnieźnieńskiej w sobotę 9 grudnia, rozpoczynając swoją peregrynację od małej parafii w Chełmcach. Jeszcze tego samego dnia zostaną przewiezione do Inowrocławia - drugiego co do wielkości miasta archidiecezji gnieźnieńskiej, gdzie Mszy św. w intencji rodzin przewodniczyć będzie bp Radosław Orchowicz.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Po Inowrocławiu relikwie nawiedzą kolejne miasta: Strzelno, Barcin, Żnin, Wągrowiec, Mieścisko, Wrześnię, Słupcę, Witkowo i Gniezno. W programach nawiedzenia przewidziano czuwania wspólnot i grup apostolskich, dzieci, młodzieży, małżonków, także wdów i wdowców, przedstawicieli różnych stanów i zawodów, służb mundurowych, harcerzy, wiernych z okolicznych parafii.
W piątek 15 grudnia relikwie przybędą do Gniezna, gdzie nawiedzą kolejno Archidiecezjalny Dom Księży Seniorów, kościół ojców franciszkanów oraz klasztor sióstr karmelitanek bosych, gdzie zaplanowano całonocne czuwanie i Mszę św. w intencji rodziców oczekujących na narodziny dziecka.
W ostatni dzień peregrynacji 16 grudnia relikwie będą obecne w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym, gdzie od rana trwać będzie czuwanie, a następnie w katedrze gnieźnieńskiej, gdzie w południe Prymas Polski abp Wojciech Polak przewodniczyć będzie Mszy św. z zawierzeniem rodzin archidiecezji gnieźnieńskiej wstawiennictwu błogosławionej Rodziny Ulmów.
Na zakończenie relikwie przekazane zostaną przedstawicielom archidiecezji poznańskiej.