Reklama

Konkurs na znaczek XII Pielgrzymki

Niedziela Ogólnopolska 28/2012, str. 17

Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę
Szkoła im. Jana Pawła II w Klimkówce - malowniczej miejscowości położonej między uzdrowiskami Iwoniczem a Rymanowem-Zdrojem - była organizatorem Konkursu Plastycznego na znaczek XII Pielgrzymki Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, na Jasną Górę, która odbędzie się 11 października 2012 r. Konkurs odbywał się pod hasłem: "Jan Paweł II - Papież Rodziny". Patronat honorowy nad konkursem objęli: abp Józef Michalik, bp Henryk Tomasik, starosta powiatu krośnieńskiego Jan Juszczak i burmistrz gminy Rymanów Wojciech Farbaniec.
Celem konkursu było m.in. propagowanie w środowiskach szkolnych tradycji pielgrzymowania na Jasną Górę oraz pielęgnowanie kultu i roli, jaką w historii pełni otaczany czcią wielu pokoleń Polaków wizerunek Matki Bożej Jasnogórskiej, integracja społeczności szkolnych i popularyzacja hasła XII Dnia Papieskiego. Wpłynęło 117 rysunków ze 106 szkół. Pierwsze miejsce zajęła Weronika Kopeć z SP w Starych Kobiałkach, drugie - Kamila Józefowicz z ZSP w Klimkówce, trzecie - Dorota Świtek z ZSP w Suchej Beskidzkiej. Nagrodzone prace prezentują wysoki poziom artystyczny, widać w nich rzetelność i pracowitość uczestników. Ogłoszenie wyników odbyło się 21 czerwca br. w szkole w Klimkówce podczas uroczystej akademii, którą uświetnił montaż słowno-muzyczny. Młodzi artyści przedstawili historię życia Karola Wojtyły na bazie wiersza pt. "Z Wadowic do nieba". Szkoła od dawna bierze aktywny udział w wydarzeniach organizowanych przez Rodzinę Szkół im. Jana Pawła II, jest także gospodarzem i inicjatorem wielu przedsięwzięć.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Krzysztof Włodarczyk: oddaję dla diecezji bydgoskiej swoje serce, talenty, charyzmaty i siły

2021-09-21 16:53

[ TEMATY ]

biskup

papież Franciszek

Bp Krzysztof Włodarczyk

Karol Porwich/Niedziela

Bp Krzysztof Włodarczyk

Bp Krzysztof Włodarczyk

„Oddaję dla diecezji bydgoskiej swoje serce, talenty, charyzmaty i wszystkie siły. Chcę służyć całym sobą” – powiedział w rozmowie biskup nominat Krzysztof Włodarczyk.

O woli Ojca Świętego dowiedział się na kilka dni przed ogłoszeniem nominacji. – Było to dla mnie zaskoczenie. Po ludzku pojawiły się również lęk i strach. Jednak natychmiast usłyszałem od nuncjusza apostolskiego słowa, w których przypomniał mi moje biskupie zawołanie „Łaska, miłosierdzie, pokój”. Trochę ochłonąłem i wyraziłem zgodę – dodał.

CZYTAJ DALEJ

ONZ: Prezydent Duda oskarżył Białoruś o atak hybrydowy i podał w wątpliwość solidarność globalnej Północy

2021-09-22 07:26

[ TEMATY ]

ONZ

Andrzej Duda

PAP

Prezydent Andrzej Duda w przemówieniu na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ oskarżył Białoruś o prowadzenie ataku hybrydowego przeciwko Polsce, Litwie i Łotwie. Zasugerował też, że bogate kraje - w tym Polska - niewystarczająco solidarnie postąpiły w obliczu pandemii, a także wobec konfliktów na Ukrainie, w Syrii czy Libii.

"To słowo stało się symbolicznym wyznacznikiem naszej polityki, jej ideałem. Gdy mówię solidarność, myślę także o solidarności w kontekście Covid-19. I nie jest to łatwa refleksja. Zwłaszcza pod adresem nas, przywódców bogatego świata, bogatej Północy" - powiedział Duda, wskazując m.in. na nierówny dostęp do szczepionek przeciwko Covid-19. Zaznaczył jednocześnie, że Polskę uważa za część tej bogatej Północy.

CZYTAJ DALEJ

Qulturalne Bierzmowanie - Scena chrześcijańska łączy siły dla młodych

2021-09-23 08:09

[ TEMATY ]

bierzmowanie

Karol Porwich/Niedziela

Już ponad pół roku, raz w miesiącu, muzycy chrześcijańscy z całej Polski spotykają się online by rozmawiać na temat nowej inicjatywy ewangelizacyjnej Qulturalne Bierzmowanie.

Jest to formuła spotkań ewangelizacyjnych będących uzupełnieniem przygotowania do sakramentu bierzmowania. Podczas takiego spotkania ma miejsce koncert, a także świadectwa i zaproszenie do lokalnych wspólnot. Zasięgiem wydarzenie obejmuje jeden dekanat, a organizowane jest na profesjonalnych scenach dzięki uprzejmości lokalnych domów kultury.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję