Reklama

Wszystkie nasze dzienne sprawy

Różnokolorowe koperty, które trafiają codziennie na redakcyjne biurka, a ostatnio coraz częściej e-maile, są świadectwem głębokiego zaufania, jakim darzą nas Czytelnicy. Dzieląc się na łamach niektórymi listami z redakcyjnej poczty, pragniemy, aby "Niedziela" była owocem zbiorowej mądrości redakcji i Czytelników.

Bóg, Honor, Ojczyzna

Są to słowa bliskie wielu Polakom, przekazywane od lat z pokolenia na pokolenie. Jeśli zagłębimy się w historię naszego kraju, zauważymy, że gdy słowa te były wprowadzane w życie, wnosiły ze sobą pokój i szczęście. Lecz, niestety, często też o nich zapominano. Ale zostawmy historię historykom i zastanówmy się, jak jest u nas teraz. Chyba nie jest za dobrze i z tego powodu czujemy się wewnętrznie niespokojni. Sądzę, że dla sprawujących władzę dobro Ojczyzny nie jest na pierwszym miejscu. Niestety, są ludzie, którzy splamili swój honor. Widząc to i słysząc, stajemy się sfrustrowani. Jest jednak na to lekarstwo. Spokój zapanuje w sercu, gdy pierwsze miejsce zajmie tam Bóg.
Przeczytałam ostatnio wspomnienia o św. Josemaríi Escrivie, założycielu Opus Dei. Na okładce książki widnieje zdjęcie uśmiechniętego św. Escrivy - niezależnie od sytuacji życiowych zawsze był pogodny. Znalazłam tam wskazówki, jak szczęśliwie ułożyć swoje życie, każdy dzień. Otóż ważne jest, aby wykonywać czynności codzienne - czy to prace naukowe, czy zmywanie talerzy - jak najstaranniej, włączając we wszystko, co robimy, Pana Boga. Pamiętając, że On nas kocha, i my winniśmy kochać Go coraz bardziej. Uzyskamy w ten sposób ład wewnętrzny. Tak żyjąc, na pewno nie splamimy honoru i nie zapomnimy o Ojczyźnie.
Maria Wnuk

Od Redakcji Niedzieli

Nawiązując do słów Autorki listu, która ze skarbnicy myśli św. Josemaríi Escrivy de Balaguera czerpie wskazówki dla swojego codziennego życia, proponujemy jak najczęściej zaglądać np. do zbioru refleksji zawartych w jego "Drodze". Możemy tam np. przeczytać: "Twoim obowiązkiem jest dążenie do świętości. Tak, także i twoim. Myli się, kto myśli, że jest to tylko zadaniem kapłanów i zakonników. Do każdego, bez wyjątku, Pan powiedział: (Mt 5, 48)".
Redakcja

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Trzeci cud w Oknie Życia w Wieluniu

2021-09-20 14:30

[ TEMATY ]

okno życia

Wieluń

siostry antoninki

Zofia Białas

17 września w wieluńskim Oknie Życia im. Jana Pawła II, przy klasztorze sióstr antoninek, znaleziono noworodka – dziewczynkę.

– Jeszcze nie wiemy, jakie imię otrzyma – powiedziała s. Auxiliana, która zaalarmowana dzwonkiem o godz. 4 rano jako pierwsza przybyła do Okna Życia. Za nią przybiegła s. Barbara, która zadzwoniła pod nr 112. Na miejsce przyjechały policja i karetka pogotowia ratunkowego. Dziewczynka została odwieziona do wieluńskiego szpitala, gdzie po przebadaniu stwierdzono, że jest zdrowa. Dziewczynka to noworodek. Obok niej w Oknie Życia pozostawiono torbę z ubrankami i pieluszkami. W środku był nawet smoczek.

CZYTAJ DALEJ

Czas naszego nawiedzenia

2021-09-21 21:29

Marzena Cyfert

Inauguracja nowenny przed beatyfikacją Sióstr Elżbietanek

Inauguracja nowenny przed beatyfikacją Sióstr Elżbietanek

W katedrze wrocławskiej abp Józef Kupny zainaugurował nowennę przed beatyfikacją 10 Sióstr Elżbietanek zamordowanych w 1945 r. przez żołnierzy Armii Czerwonej.

Nabożeństwo eucharystyczne poprowadził ks. Paweł Cembrowicz, proboszcz parafii katedralnej. Uroczystej Eucharystii przewodniczył metropolita wrocławski, homilię wygłosił ks. Piotr Wawrzynek. Kaznodzieja zauważył, że Bóg działa tu i teraz, gdy sprawujemy Eucharystię, gdy głoszone jest słowo Boże, gromadzi się wspólnota Kościoła, w której obecny jest Zmartwychwstały Pan.

CZYTAJ DALEJ

Wolność stała się dla nich zadaniem. Świętowanie Solidarności

2021-09-22 16:20

[ TEMATY ]

Solidarność

obelisk

Monika Jaworska

Ks. Józef Oleszko poświęcił pomnik Solidarności w Skoczowie.

Ks. Józef Oleszko poświęcił pomnik Solidarności w Skoczowie.

W Skoczowie poświęcono obelisk Solidarności.

Główne regionalne obchody 41. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność” w tym roku odbyły się w Skoczowie. Rozpoczęły się otwarciem wystawy w salkach katechetycznych poświęconej historii skoczowskiej „Solidarności” i przygotowanej przez historyk Halinę Szotek, po czym w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła była sprawowana Msza św. w intencji związku i świata pracy, koncelebrowana przez kapelana ks. Józefa Oleszkę i proboszcza ks. Witolda Grzombę.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję