Reklama

Studia mariologiczne

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego jest drugim wydziałem w Europie (po Papieskim Wydziale Teologicznym "Marianum" w Rzymie), a jedynym w Polsce, który od dwóch lat kształci studentów w specjalności mariologia i nadaje stopnie (licencjat kościelny i doktorat) z teologii w zakresie mariologii.
Idea powołania wydziału sięga 2007 r., gdy Kapituła Zakonu Franciszkanów podjęła decyzję o powołaniu Instytutu Maryjno-Kolbiańskiego "Kolbianum" w celu gromadzenia i badania materiałów o św. Maksymilianie Kolbem. Propozycja zorganizowania ośrodka naukowo-badawczego wspólnie z Wy-
działem Teologicznym UKSW pojawiła się w czasie, gdy o. Grzegorz Bartosik OFMConv został prodziekanem Wydziału Teologicznego UKSW, a rektorem uczelni był śp. ks. prof. Ryszard Rumianek. W 2009 r. Senat UKSW podjął uchwałę o powołaniu w Niepokalanowie Ośrodka Naukowo-Badawczego UKSW, w którym są prowadzone także zajęcia dydaktyczne, tzn. studia podyplomowe i doktoranckie z mariologii.
O. Grzegorz Bartosik OFMConv, prezes Polskiego Towarzystwa Mariologicznego, informuje, że do Niepokalanowa, w którym odbywają się zajęcia, przyjeżdżają z wykładami franciszkanie z Białorusi i Bułgarii, ale jest też świecka ekonomistka ze Szwajcarii, ksiądz posługujący w Kanadzie i Słowaczka z Bratysławy.
Na studia podyplomowe mogą zgłaszać się osoby po studiach wyższych, ukończonych na dowolnych kierunkach. Na studia doktoranckie - tylko osoby po studiach teologicznych. Wykłady odbywają się w czterech cyklach tygodniowych, obejmujących po 56 godzin. Sesje zaplanowane są na październik, luty, kwiecień i czerwiec.
Trwa nabór na kolejny rok studiów mariologicznych. Szczegółowe informacje na temat rekrutacji dostępne są na stronach internetowych: www.kolbianum.strefa.pl w dziale "Rekrutacja" bądź na stronach UKSW: www.niestacjonarna.teologia.uksw.edu.pl w zakładce "Studia".

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jak naprawdę jest w czyśćcu? Poznaj kilka wizji od św. Faustyny!

2021-09-24 09:24

[ TEMATY ]

duchowość

czyściec

stock.adobe.com

Każdy z nas ma chwile, w których zadaje sobie pytanie: co będzie po śmierci? Od razu niebo, a może najpierw czyściec? Jeśli tak, to jak tam jest? To aż tak bolesna rzeczywistość? Poznaj kilka cytatów z Dzienniczka św. Faustyny mówiących o wizji czyśćca.

Ujrzałam Anioła Stróża, który mi kazał pójść za sobą. W jednej chwili znalazłam się w miejscu mglistym, napełnionym ogniem, a w nim całe mnóstwo dusz cierpiących. Te dusze modlą się bardzo gorąco, ale bez skutku dla siebie, my tylko możemy im przyjść z pomocą. Płomienie, które paliły je, nie dotykały się mnie. Mój Anioł Stróż nie odstępował mnie ani na chwilę. I zapytałam się tych dusz, jakie ich jest największe cierpienie? I odpowiedziały mi jednozgodnie, że największe dla nich cierpienie to jest tęsknota za Bogiem. Widziałam Matkę Bożą odwiedzającą dusze w czyśćcu. Dusze nazywają Maryję „Gwiazdą Morza”. Ona im przynosi ochłodę. Chciałam więcej z nimi porozmawiać, ale mój Anioł Stróż dał mi znak do wyjścia. Wyszliśmy za drzwi tego więzienia cierpiącego. [Usłyszałam głos wewnętrzny], który powiedział: Miłosierdzie moje nie chce tego, ale sprawiedliwość każe (Dz. 20).

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Radomsko dziękuje za beatyfikację

W najbliższą niedzielę 26 września o godz. 18 w kościele św. Lamberta w Radomsku abp Wacław Depo będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. dziękczynnej za dar beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego.

Po Eucharystii odbędzie się koncert w wykonaniu Chóru Towarzystwa Śpiewaczego im. Stanisława Moniuszki w Radomsku, Zespołu Kameralnego Filharmonii Częstochowskiej oraz solistów Teatru Wielkiego w Łodzi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję