Reklama

Aspekty

Dzieciaki z Sierra Leone dziękują

Szkolne Koło Caritas działające w Zespole Szkół w Rzepinie w grudniu ubiegłego roku zorganizowało akcję „Mikołaj dla Afryki”. Teraz uczniowie z placówki misyjnej w Sierra Leone przysłali podziękowania.

[ TEMATY ]

misje

Rzepin

Sierra Leone

Szkolne Koło Caritas

Mikołaj dla Afryki

s. Gianna Smarzewska

Dzieci z Sierra Leone dziękują swoim polskim kolegom

Dzieci z Sierra Leone dziękują swoim polskim kolegom

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Rzepińska młodzież zbierała pieniądze podczas kiermaszu słodkości. Chętni mogli również przebrać się w udostępnione stroje mieszkańców krajów misyjnych i zrobić sobie w nich wesołe zdjęcie. Podczas szkolnej akcji udało się zebrać ponad 2000 złotych, które zostały przekazane placówce misyjnej w Sierra Leone. Posługująca tam siostra Gianna Smarzewska, na których tamtejsi uczniowie dziękują swoim polskim kolegom za wsparcie i pomoc. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-01-25 16:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Biorą wzór ze świętego Mikołaja

[ TEMATY ]

św. Mikołaj

Rzepin

Zespół Szkół w Rzepinie

Mikołaj dla Afryki

pomoc misjom

ks. Damian Wierzbicki

Rzepińscy uczniowie i nauczyciele pomagają misjom

Rzepińscy uczniowie i nauczyciele pomagają misjom

W Zespole Szkół w Rzepinie 6 grudnia odbyła się akcja Mikołaj dla Afryki.

Rzepińscy uczniowie i nauczyciele nie zawiedli i w tym roku! Pokazali, że dzień wspomnienia świętego Mikołaja to nie tylko okazja do otrzymania podarku, ale również zrobienia czegoś dobrego dla potrzebujących. Podczas kiermaszu można było spróbować słodkich smakołyków albo przebrać się w stroje mieszkańców krajów misyjnych i zrobić sobie wesołe zdjęcie. Dochód z akcji przeznaczony zostanie na pomoc misjom w Afryce.
CZYTAJ DALEJ

Piotr Jerzy Frassati – święty patron włoskiej młodzieży i Akcji Katolickiej

2025-06-05 10:02

[ TEMATY ]

Akcja Katolicka

Piotr Jerzy Frassati

święty patron

włoska młodzież

Archiwum rodzinne

Pier Giorgio Frassati

Pier Giorgio Frassati

Jednym z ośmiu błogosławionych, których daty kanonizacji ustali zwyczajny konsystorz publiczny, zwołany przez Leona XIV na 13 czerwca, jest Piotr Jerzy Frassati - zmarły dokładnie sto lat temu młody włoski świecki, patron młodzieży i Akcji Katolickiej swego kraju.

Piotr Jerzy (Pier Giorgio) Frassati urodził się 6 kwietnia 1901 w Turynie jako pierwszy z dwójki dzieci w zamożnej rodzinie mieszczańskiej. Jego ojciec Alfredo (1868-1961) był prawnikiem, politykiem oraz założycielem i długoletnim szefem dziennika „La Stampa”, podczas gdy matka Adelaide (z domu Ametis; 1877-1949) była cenioną w swoim czasie malarką. Chłopiec miał jeszcze siostrę Lucianę (1902-2007), która w 1925 poślubiła polskiego dyplomatę Jana Gawrońskiego, dzięki czemu część rodziny Frassatich miała bliskie związki z Polską.
CZYTAJ DALEJ

Komisja ds. Ochrony Małoletnich na audiencji u Papieża: kontynuacja misji

2025-06-05 16:25

[ TEMATY ]

Papieska Komisja ds. Ochrony Małoletnich

Vatican Media

Po audiencji z Papieżem Leonem XIV, watykańska Komisja ds. Ochrony Małoletnich ogłosiła, że przygotowuje raport za 2024 rok dotyczący działań ochronnych w 22 krajach i dwóch zgromadzeniach zakonnych. Komisja zadeklarowała dalsze zaangażowanie w promowanie odpowiedzialności, sprawiedliwości i troski wobec osób małoletnich i bezbronnych.

Godzinne spotkanie z Papieżem Leonem XIV było czasem rozmowy, refleksji i potwierdzenia „niewzruszonego zaangażowania Kościoła w ochronę dzieci i osób bezbronnych” - podała Papieska Komisja ds. Ochrony Małoletnich w komunikacie po audiencji, która miała miejsce 5 czerwca w Pałacu Apostolskim. Była to kolejna okazja do kontynuowania misji powierzonej Komisji przez papieża Franciszka w 2014 roku: opracowywania i promowania „uniwersalnych standardów ochrony” oraz wspierania Kościoła w budowaniu kultury odpowiedzialności, sprawiedliwości i współczucia.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję