Reklama

Niedziela Świdnicka

Wałbrzych. Zaśpiewali i zagrali dla chorej koleżanki

Uczniowie i kadra pedagogiczna Zespołu Szkół Muzycznych w Wałbrzychu wzruszyli lokalną społeczność charytatywnym koncertem, potwierdzając, jak cenna jest miłość do drugiego człowieka.

[ TEMATY ]

pomoc

Wałbrzych

Ks. Daniel Kołodziejczyk

ks. Krzysztof Moszumański

ks. Sebastian Makuch

Ryszard Wyszyński

Zebranych powitał ks. Sebastian Makuch

Zebranych powitał ks. Sebastian Makuch

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Zmagająca się z chorobą nowotworową absolwentka Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki, Malwina Krawczyk może liczyć na pomoc i wsparcie przyjaciół i znajomych. Ludzie dobrej woli, pod koniec stycznia zorganizowali muzyczne wydarzenia połączone z kwestą na rzecz kosztownego leczenia dziewczynki.

Otwartość

Jeden z dwóch charytatywnych koncertów odbył się w środę 31 stycznia w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP na Piaskowej Górze. Spotkanie otworzył proboszcz parafii, ks. prał. Krzysztof Moszumański, wyrażając radość z długoletniej współpracy szkoły muzycznej z parafią i zapewniając o otwartości kościoła na dalsze inicjatywy. Następnie ks. Sebastian Makuch, nauczyciel religii w ZSM, przybliżył zebranym cel koncertu – wsparcie dla Malwinki, byłej uczennicy szkoły, ciężko chorej i potrzebującej zarówno duchowego jak i materialnego wsparcia. - Módlmy się o cud uzdrowienia dla naszej koleżanki. Szturmujmy z naszymi modlitwami w jej sprawie - do nieba i do patronki naszego kościoła, która jest też patronką chorych – zachęcał miejscowy wikariusz.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Wypełniony najpiękniejszymi polskimi kolędami i pastorałkami, program koncertu został przestawiony przez połączone chóry szkolne z akompaniamentem zespołu muzycznego. Program przygotowali i w nim razem z uczniami wystąpili: Bogusława Bednarczyk, Małgorzata Sapiecha-Muzioł, Stella Wesołowska, Marlena Janik – solistka oraz zespół akompaniujący pod kierunkiem Pawła Stuczyńskiego.

Ryszard Wyszyński

Nie tylko muzyka

Wśród barwnych światełek i dekoracji, religijne utwory w tradycyjnych i nowoczesnych aranżacjach rozbrzmiewały, niosąc przesłanie nadziei i miłości. Zakończenie koncertu z długotrwałymi owacjami i bisami podkreśliło, jak wielkie emocje i wsparcie może wywołać wspólnie przeżywana muzyka. Ks. Sebastian w imieniu duchownych i lokalnej społeczności, pogratulował młodym artystom, ich nauczycielom oraz dyrekcji szkoły, przypominając słowa św. Jana Pawła II o prawdziwej wielkości człowieka, mierzonej nie posiadanym dobrem, ale gotowością do dzielenia się z innymi. W ten sposób, koncert stał się nie tylko wyrazem artystycznych aspiracji, ale przede wszystkim gestem solidarności i pomocy dla Malwinki. Podobny koncert dzień wcześniej odbył się w teatrze zdrojowym w Szczawnie-Zdroju.

Reklama

Ryszard Wyszyński

Nie tylko inicjatywny muzyczne, ale także modlitewne zostały podjęte w celu wyzdrowienia dziewczynki. Ks. Daniel Kołodziejczyk, katecheta i opiekun samorządu szkolnego w Zespole Szkół Muzycznych, podkreślił znaczenie wsparcia duchowego. - W intencji Malwiny prowadziłem modlitwy w całym tygodniu przed feriami i założyłem dwie róże różańcowe składające się z uczniów i nauczycieli - mówił dla Niedzieli Świdnickiej, podkreślając zaangażowanie społeczności szkolnej.

Koncerty charytatywne oraz inicjatywy modlitewne na rzecz Malwiny, organizowane przez społeczność szkolną, podkreślają siłę wspólnoty i solidarności w obliczu choroby, przypominając o nieocenionej wartości empatii i gotowości do niesienia pomocy potrzebującym.

2024-02-01 14:12

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Razem ze św. Anną

Niedziela świdnicka 32/2020, str. IV

[ TEMATY ]

Wałbrzych

św. Anna

bp Adam Bałabuch

Stanisław Bałabuch

Florian Wojtas odbiera pierścień diecezjalny z rąk bp. bałabucha

Florian Wojtas odbiera pierścień diecezjalny z rąk bp. bałabucha

Co decyduje o właściwym widzeniu i słyszeniu? Kim jest dla nas św. Anna i jaki jest nasz stosunek do starszych? Na te i inne pytania udzielił odpowiedzi bp Adam Bałabuch podczas spotkania z wiernymi w Wałbrzychu.

Okazją do poruszenia tematów związanych z osobami starszymi były uroczystości odpustowe ku czci św. Anny, którym w parafii na wałbrzyskim Szczawienku przewodniczył biskup pomocniczy diecezji świdnickiej. Tegoroczna obecność biskupa była związana także z wizytacją kanoniczną parafii, która ma miejsce raz na 5 lat. Stąd uroczyste powitanie hierarchy w progach świątyni przez miejscowego proboszcza ks. kan. Jerzego Osolińskiego i przedłożenie sprawozdania z życia wspólnotowego i z działań gospodarczych parafii.

CZYTAJ DALEJ

Św. Kunegunda

[ TEMATY ]

święci

pl.wikipedia.org

Patronka chorych dzieci, kobiet w ciąży, oraz archidiecezji w Bambergu.

Przedstawia się ją w szatach królewskich lub mniszych, często trzymającą w ręku model katedry w Bambergu.

CZYTAJ DALEJ

Papież apeluje o rozejm w Strefie Gazy: dosyć, zatrzymajcie się

2024-03-03 13:20

[ TEMATY ]

Watykan

wojna

Pro Terra Sancta

PAP/EPA/FABIO FRUSTACI

Papież Franciszek zaapelował w niedzielę o rozejm w Strefie Gazy i natychmiastowe uwolnienie wszystkich zakładników. "Proszę, dosyć , zatrzymajcie się" - wezwał podczas niedzielnego spotkania na modlitwie Anioł Pański w Watykanie. "Czy naprawdę myśli się, żeby w ten sposób zbudować lepszy świat?" - zapytał.

Zwracając się do tysięcy wiernych przybyłych w południe na plac Świętego Piotra papież powiedział: "Noszę codziennie w sercu z bólem cierpienie ludności w Palestynie i Izraelu z powodu trwających działań zbrojnych. Tysiące zabitych, rannych, bezdomnych, ogromne zniszczenia powodują ból".

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję