Reklama

Niedziela Świdnicka

Bielawa. Sesja samorozwoju dla kobiet

Parafia Wniebowzięcia NMP w styczniu gościła s. Małgorzatę Lekan, która poprowadziła wyjątkowe warsztaty, w których połączyła duchowość chrześcijańską i psychologię.

[ TEMATY ]

Bielawa

s. Małgorzata Lekan

Parafia Wniebowzięcia NMP w Bielawie

Spotkanie miało charakter warsztatów

Spotkanie miało charakter warsztatów

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Sesja zatytułowana "Rozwijam się", prowadzona przez s. Małgorzatę Lekan, zgromadziła uczestniczki zainteresowane głębokim rozwojem osobistym i duchowym. Dominikanka z Krakowa jest postacią niezwykłą, łączącą w sobie pasję do poznawania Boga, teologii, języka angielskiego, a także umiejętność przemawiania. Jako szczęśliwa zakonnica, jak mówiła sama o sobie z zamiłowaniem podchodzi do życia duchowego i rozwoju osobistego, co czyni ją inspirującą postacią dla wielu osób szukających głębszego zrozumienia siebie i swojej wiary.

- W dobie, gdy propozycje samorozwoju pojawiają się niemal na każdym kroku, ważne staje się znalezienie właściwej ścieżki rozwoju, która harmonijnie łączy aspekty fizyczne, emocjonalne, zawodowe i duchowe – zauważyła prelegentka. Sesja "Rozwijam się" stanowiła odpowiedź na te poszukiwania, proponując holistyczne, czyli całościowe podejście do samorozwoju z perspektywy chrześcijańskiej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podczas spotkania uczestniczki miały okazję zgłębić motywację do zmiany i pracy nad sobą. S. Małgorzata podkreśliła, że praca nad sobą jest nie tylko wymogiem współczesności, ale także głęboką potrzebą każdego człowieka, wynikającą z dążenia głębszego sensu życia. Uczestniczki analizowały podstawowe zasoby, które mogą podpowiadać kierunek ich samorozwoju oraz uczyły się, jak harmonijnie łączyć dążenia duchowe z codziennymi wyzwaniami.

Parafia WNMP w Bielawie

Siostra dominikanka Małgorzata Lekan

Siostra dominikanka Małgorzata Lekan

Reklama

Kluczowym elementem sesji było przybliżenie koncepcji łaski Bożej obecności w życiu człowieka ochrzczonego. S. Małgorzata zwróciła uwagę na to, jak regularna spowiedź i życie duchowe mogą prowadzić do głębokiej zażyłości z Bogiem.

Warsztaty były nie tylko okazją do zdobycia wiedzy, ale także do wspólnotowego doświadczenia i wsparcia w duchowym rozwoju. Sesja stanowiła ważny krok na drodze do głębszego rozumienia siebie i swojej roli w świecie zgodnie z chrześcijańskimi wartościami – zauważyła Joanna Ostrowska współorganizatorka wydarzenia.

2024-01-31 14:19

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czy dostrzegam Boże znaki w swoim życiu?

2024-02-12 13:20

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii J 2, 13-25.

Niedziela, 3 marca. III niedziela Wielkiego Postu

CZYTAJ DALEJ

Watykan: czy Franciszek zmieni zasady wyboru swego następcy?

2024-02-28 19:41

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Pomimo, że wybór każdego kolejnego Następcy św. Piotra, Biskupa Rzymu otoczony jest tajemnicą i wydaje się niezmienny, papieże zmieniali przepisy dotyczące konklawe, dostosowując je do wyzwań epoki. Czy Ojciec Święty Franciszek, który w grudniu ukończył 87 lat także zmieni przepisy wyboru swojego następcy - zastanawiają się dziennikarze?

Przy okazji przypomniano, że św. Jan Paweł II stworzył możliwość wyboru papieża przez kardynałów zwykłą większością głosów, zamiast obowiązkowych dwóch trzecich, jeśli konklawe nie wyłoniło następcy Piotra po 33 rundach głosowania. Następnie Benedykt XVI przywrócił wymaganą większość dwóch trzecich głosów, ale ustanowił, że dwóch kandydatów, którzy otrzymali najwięcej głosów przechodzi do drugiej tury głosowania po 33 głosach.

CZYTAJ DALEJ

Zmarła Gizela Skop - muzykolog i bliska współpracowniczka ks. Blachnickiego

2024-03-03 19:16

[ TEMATY ]

oaza

Karol Porwich/Niedziela

2 marca w godzinach wieczornych zmarła Gizela Maria Skop - współzałożycielka Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła, muzykolog i muzyk kościelny, bliska współpracowniczka sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Informacja o pogrzebie zostanie podana w późniejszym terminie - informuje Maria Różycka, asystentka odpowiedzialnej głównej INMK.

Gizela Maria Skop była współzałożycielką Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła, muzykologiem i muzykiem kościelnym, bliską współpracowniczką sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, aktywną członkinią zainicjowanych przez niego dzieł, członkinią diakonii ośrodka Marianum w niemieckim Carlsbergu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję