Reklama

Niedziela Świdnicka

Makowice. Chętni do służby przy ołtarzu

W kościele filialnym św. Katarzyny, będącym częścią parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Bojanicach, dekanat Świdnica - Zachód, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie.

2024-02-06 14:34

[ TEMATY ]

służba liturgiczna

ministranci

Bojanice

ks. Marcin Mazur

Makowice

archiwum prywatne

Aktualnie w parafii Bojanice służy 26 ministrantów i lektorów.

Aktualnie w parafii Bojanice służy 26 ministrantów i lektorów.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Do grona Służby Liturgicznej w drugiej połowie stycznia dołączyli nowi ministranci i ministrantki, ubogacając wspólnotę swoją obecnością i gotowością do służby przy ołtarzu. - Serdeczne gratulacje kieruję do: Krystiana, Mai, Jakuba, Amelii, Alana, Zofii oraz kolejnego Krystiana, którzy podjęli to szlachetne zadanie. Ich decyzja o wstąpieniu w szeregi służby liturgicznej jest świadectwem dziecięcego zapału i wiary, a ich poświęcenie stanowi ważny wkład w życie duchowe wspólnoty – mówił ks. Marcin Mazur, życząc nowym posługującym Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej, aby ich posługa była źródłem osobistego wzrostu i umocnienia w wierze.

Dodajmy, że zaangażowanie ks. proboszcza Marcina i jego oddanie w kształtowaniu przyszłych liderów miejscowej wspólnoty jest nieocenione. Dzięki jego wysiłkom, młodzi mają możliwość rozwijania swoich talentów i pogłębiania rozumienia liturgii, co jest kluczowe dla życia Kościoła.

Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Makowicach, jako kościół pomocniczy, pełni ważną rolę w życiu lokalnej społeczności. Wspólnota choć mniejsza, jest żywym przykładem wiary i zaangażowania, gdzie każdy, niezależnie od wieku, może znaleźć swoje miejsce.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ministranci ze Świdnicy i lektorzy z Bojanic podczas XVIII Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej

[ TEMATY ]

piłka nożna

Gniezno

diecezja świdnicka

ministranci

lektorzy

ks. Marcin Mazur

KnC

Robert Woźniak

W każdym z meczów rywalizacja była niezwykle zacięta

W każdym z meczów rywalizacja była niezwykle zacięta

Ministranci ze Świdnicy i lektorzy z Bojanic reprezentowali diecezję świdnicką podczas XVIII Mistrzostw Polski Lektorów i Ministrantów w Piłce Nożnej rozgrywanych pod koniec czerwca w Gnieźnie.

CZYTAJ DALEJ

Burkina Faso: Atak terrorystyczny podczas Mszy św.; co najmniej 15 zabitych

2024-02-25 16:34

[ TEMATY ]

Burkina Faso

Adobe Stock

Atak terrorystyczny, jak informuje diecezja Dori w oświadczeniu, miał miejsce dziś rano podczas odprawiania Mszy świętej w wiosce Essakane w Burkina Faso. Terroryści zabili 15 osób, dwie zostały ranne.

W oświadczeniu diecezja Dori informuje: „W tych bolesnych okolicznościach zachęcamy do modlitwy o wieczny odpoczynek tych, którzy zginęli w wierze, o uzdrowienie rannych i pocieszenie zrozpaczonych serc. Modlimy się również o nawrócenie tych, którzy nadal sieją śmierć i spustoszenie w naszym kraju. Niech nasze wysiłki pokuty i modlitwy w tym okresie Wielkiego Postu przyniosą pokój i bezpieczeństwo naszemu krajowi, Burkina Faso".

CZYTAJ DALEJ

Zanurzajmy się więc w tych ranach, niech ona przenika nasze dusze i ciała i uzdrawia

2024-03-04 06:45

[ TEMATY ]

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

W czasie Wielkiego Postu warto zatroszczyć się o szczególny czas z Panem Bogiem. Rozważania, które proponujemy na ten okres pomogą Ci znaleźć chwilę na refleksję w codziennym zabieganiu. To doskonała inspiracja i pomoc w przeżywaniu szczególnego czasu przechodzenia razem z Chrystusem ze śmierci do życia.

Naaman cieszył się zaufaniem i szacunkiem swego pana, ale zachorował na trąd (2 Krl 5, 1-15a). Nieuleczalna choroba doprowadziłaby go do śmierci, znalazła

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję