Reklama

Aspekty

Ruch Światło-Życie rozpoczął świętowanie jubileuszu

Bezalkoholowy bal półwiecza rozpoczął świętowanie jubileuszu 50-lecia Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji. Oazowicze bawią się w Domu Weselnym „Verona” w miejscowości Obłotne pod Sulechowem.

[ TEMATY ]

jubileusz

Ruch Światło‑Życie

Bal Bezalkoholowy

Karolina Krasowska

Oazowicze rozpoczęli bal od poloneza

Oazowicze rozpoczęli bal od poloneza

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wydarzenie zainaugurowała para diecezjalna Domowego Kościoła - Joanna i Paweł Gradziukowie oraz moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie ks. Dariusz Korolik. Bal rozpoczął się uroczystym obiadem, a następnie wszyscy jego uczestnicy wyszli na parkiet, na którym wspólnie zatańczyli poloneza. Podczas nocy przewidziano wiele atrakcji. Będzie to m.in. licytacja tortów, z której środki zostaną przeznaczone na ufundowanie jubileuszowej kaplicy na rokitniańskiej Kalwarii. Jednak to tylko część atrakcji. Wspaniałą zabawę prowadzi duet wodzirejów.

Wśród blisko 100 uczestników balu są obecni i byli oazowicze, a ich przekrój jest bardzo zróżnicowany. Są to kapłani i małżeństwa; młodzi, starsi i osoby w średnim wieku.

Bal to dopiero początek świętowania jubileuszu 50-lecia Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji. Wśród wielu wydarzeń zaplanowano też Galę 50-lecia Ruchu Światło–Życie, która odbędzie się w kwietniu w Żaganiu. Centralne obchody jubileuszowe odbędą się od 30 sierpnia do 1 września w Rokitnie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-02-10 22:32

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dzieląc się darem nowego życia

Niedziela sosnowiecka 10/2022, str. III

[ TEMATY ]

Ruch Światło‑Życie

Ruch Światło-Życie

Uczestnicy szkoleń animatorów Ruchu Światło-Życie

Uczestnicy szkoleń animatorów Ruchu Światło-Życie

W drugim tygodniu ferii w Diecezjalnym Domu „Szilo” odbyła się druga tura szkoleń animatorów Ruchu Światło-Życie.

Kurs o nazwie ABS = Aby Być Sobą jest autorskim pomysłem ks. Roberta Gacka – diecezjalnego moderatora ruchu. Rekolekcje odbywają się już po raz 6. – Podczas tygodniowego kursu poznajemy zamysł Boży wyrażony w stworzeniu człowieka. Czynimy to poprzez modlitwę indywidualną i wspólnotową, biorąc udział w Mszach św., a także spotkaniach formacyjnych i warsztatowych – powiedział ks. Robert Gacek.

CZYTAJ DALEJ

Abp Kupny do neoprezbiterów: Świętość nie jest dla wybranych, a kapłaństwo ma być naszą drogą do świętości. Jest ona przez posługę na wzór Jezusa Chrystusa

2024-05-25 11:49

ks. Łukasz Romańczuk

Neoprezbiterzy 2024

Neoprezbiterzy 2024

Katedra św. Jana Chrzciciela to miejsce szczególne dla większości kapłanów Archidiecezji Wrocławskiej, którzy tam przyjmują święcenia prezbiteratu. Tym razem sakrament kapłaństwa przyjęło 7 diakonów. 6 diecezjalnych i jeden ze Zgromadzenia Misjonarzy Synów Niepokalanego Serca Błogosławionej Maryi Dziewicy [klaretyni]

Ksiądz Przemysław Fic, ks. Marek Goliczewski ks. Piotr Kowalczyk; ks. Grzegorz Łuczyszyn, ks. Przemysław Pieczkowski, ks. Mateusz Turzański, o. Marcin Kisiliczyk klaretyn to wyświęceni kapłani przez abp Józefa Kupnego.  

CZYTAJ DALEJ

Rozpoczęcie Światowych Dni Dzieci w Rzymie

W Rzymie rozpoczynają się Światowe Dni Dzieci, które potrwają do jutra. Dzisiaj Wieczne Miasto wypełniło się ponad 70 tys. najmłodszych z całego świata. Centralny punkt wydarzeń tego dnia stanowi Stadion Olimpijski, gdzie z rana odbywała się seria spotkań, animacji, zabaw dla uczestników, a późnym popołudniem aż po wieczór ma tam miejsce spotkanie z Papieżem. Ojciec Święty m.in. odpowiada na pytania dzieci.

Wcześniej, pod koniec udzielanych przed południem audiencji, Franciszek widział się też osobiście z bardzo specjalną, mniejszą grupą najmłodszych z krajów ogarniętych konfliktami. Do Ukraińców Papież odezwał się tam w ich języku, mówiąc: „Sława Isusu Chrystu!”. W spotkaniu uczestniczyły również dzieci z Palestyny, a niektórzy z odwiedzających Ojca Świętego zostali okaleczeni w wyniku wojny. Wzruszające wydarzenie przypominało „rozmowę dziadka z wnukami”, jak wskazał obecny na nim ks. Marcin Schmidt, sekretarz generalny ruchu 5P Global organizującego to spotkanie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję