Zapraszamy do udziału w XI lubelskiej pielgrzymce wielkopostnej wg tradycji rzymskiej zapoczątkowanej przez papieża Grzegorza Wielkiego w VI wieku. W 2006 r. papież Benedykt XVI powiedział: „Tradycja kościołów stacyjnych zachowuje swoją wartość mimo minionych wieków”.
Kościoły stacyjne to 40 lubelskich kościołów, w których wierni gromadzą się podczas Wielkiego Postu na pierwszej Mszy św. Przez czterdzieści dni udają się na poranną Mszę św. codziennie do innego kościoła; w tym roku towarzyszą im słowa św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się, otwórzcie drzwi Chrystusowi”. - Niech to będzie nasze świadectwo wiary w Syna Bożego. Niech będzie czasem szczególnej modlitwy, nawrócenia i nowego życia z Chrystusem i przygotowania do świąt Zmartwychwstania Pańskiego - apeluje Anna Pasek.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
W pielgrzymce może wziąć udział każdy, można również dołączyć w czasie trwania peregrynacji. W związku z prośbą osób, które pracują i nie mają możliwości uczestniczenia w pielgrzymce w godzinach rannych, można uczestniczyć w Eucharystii w godzinach wieczornych.
1. 14.02 Środa Popielcowa godz. 6.30 i 18.00 parafia pw. Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka Al. Kraśnicka 76; Msza św. w intencji pielgrzymów i ich rodzin o godz. 6.30
2. 15.02 czwartek godz. 7.00 i 18.00, parafia pw. bł. Piotra Jerzego Frassati, ul. Skierki 12, Msza św. w intencji pielgrzymów i ich rodzin 7.00
3. 16.02 piątek godz. 6.45 i 18.00, parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski, ul. Gospodarcza
4. 17.02 sobota godz. 7.00 i 18.00, parafia pw. Matki Bożej Różańcowej, ul. Bursztynowa 20
5. 18.02 niedziela godz. 8.00 parafia Świętej Trójcy ul. Nałęczowska
6. 19.02 poniedziałek godz. 7.00 i 18.00 kościół pw. św. Piotra i Pawła ul. Królewska
7. 20.02 wtorek godz. 7.00 i 19.00 kościół pw. Świętego Krzyża (KUL), al. Racławickie
8. 21.02 środa godz. 7.00 i 18.00 parafia pw. św. Agnieszki, ul. Kalinowszczyzna 62
Reklama
9. 22.02 czwartek godz. 7.00 i 18.00 parafia pw. św. Michała Archanioła, ul. Fabryczna 19
10. 23.02 piątek godz. 7.00 i 18.00 parafia pw. św. Jadwigi Królowej, ul. Koncertowa 15
11. 24.02 sobota godz. 7.00 i 18.00, par. pw. św. Alberta Chmielowskiego, ul. Willowa
12. 25.02 niedziela godz. 8.00 par. pw. św. Andrzeja Boboli, ul. Paderewskiego
13. 26.02 poniedziałek godz. 7.30 i 18.00, par. pw. Przemienienia Pańskiego, ul. Nadbystrzycka 40
14. 27.02 wtorek godz. 7.30 i 19.00, kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, ul. Staszica 16
15. 28.02 środa godz. 7.00 i 18.00, par. pw. Trójcy Przenajświętszej, Felin
16. 29.02 czwartek godz. 7.00 i 18.00, par. pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, ul. Bazylianówka 85
17. 1.03 piątek godz. 7.00 i 18.00, par. pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, (garnizonowy) Al. Racławickie
18. 2.03 sobota godz. 7.00 i 18.00, par. pw. św. Mikołaja, ul. ks. M. Słowikowskiego 1
19. 3.03 niedziela godz. 11.30 kościół pw. Przemienienia Pańskiego (seminaryjny) ul. Prymasa Wyszyńskiego 6
20. 4.03 poniedziałek godz. 7.00 i 18.00 kościół pw. św. Piotra i Pawła Krakowskie Przedmieście 42
21. 5.03 wtorek godz. 7.30 i 18.00, kościół pw. Matki Bożej Zwycięskiej (pobrygidkowski) ul. Narutowicza 6
22. 6.03 środa godz. 7.00 i 18.00, par. pw. św. Urszuli Ledóchowskiej, ul. Roztocze 1
23. 7.03 czwartek godz. 7.00 i 18.00, par. pw. św. Jana Kantego, ul. Berylowa 9
24. 8.03 piątek godz. 7.00 i 18.00, par. pw. Miłosierdzia Bożego, ul. Nałkowskich
25. 9.03 sobota godz. 7.00 i 18.00, par. pw. Świętego Krzyża, ul. Pogodna 7
26. 10.03 niedziela godz. 7.30 par. pw. bł. bp Wł. Gorala, ul. ks. J. Popiełuszki
27. 11.03 poniedziałek godz. 7.00 i 18.00, par. pw. Świętej Rodziny, ul. Jana Pawła II 11
28. 12.03 wtorek godz. 7.00 i 18.00, par. pw. św. Maksymiliana Kolbego, Droga Męczenników Majdanka 27
Reklama
29. 13.03 środa godz. 7.00 i 18.00, par. pw. Chrystusa Króla, ul. Ponikwoda 32
30. 14.03 czwartek godz. 7.00 i 18.00, par. pw. św. Antoniego, ul. Kasztanowa 1
31. 15.03 piątek godz. 7.00 i 18.00, kościół p.w. św. Judy Tadeusza, ul. Abramowicka (szpital)
32. 16.03 sobota godz. 7.00 i 18.00, par. p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, ul. Milenijna 7
33. 17.03 niedziela godz. 10.30, par. p.w. św. Marcina, Zemborzyce (dojazd autobusem nr 8 z ul. Lipowej, 9.30)
34. 18.03 poniedziałek godz. 6.30 i 18.00, kościół p.w. św. Józefa, ul. Świętoduska
35. 19.03 wtorek godz. 7.00 i 18.00, par. pw. Józefa, ul. Filaretów
36. 20.03 środa godz. 7.30 i 18.00 par. pw. św. Jakuba Apostoła, Głusk 145 (dojazd linią 3)
37. 21.03 czwartek godz. 7.00 i 18.00, par. pw. św. Jana Pawła II, ul. Fulmana 9
38. 22.03 piątek godz. 7.00 i 17.00, kościół pw. Świętego Ducha, Krakowskie Przedmieście 1
39. 23.03 sobota godz. 8.00 i 18.00, par. pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, ul. Krochmalna 47
40. 24.03 Niedziela Palmowa godz. 8.30, par. pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty (archikatedra). Msza św. w intencji pielgrzymów i ich rodzin (po Mszy św. wspólne zdjęcie na schodach katedry).