Reklama

Aspekty

Wilczym Tropem w Sulechowie

Dzisiejszy sulechowski Bieg Wilczym Tropem, upamiętniający Żołnierzy Niezłomnych, zgromadził kilkaset osób.

[ TEMATY ]

sulechów

Gmina Sulechów

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Bieg zorganizowało stowarzyszenie Praworządny Sulechów wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz osoby zaangażowane w latach 80-tych w antykomunistyczny Ruch Młodzieży Solidarnej. Tak masowy wielopokoleniowy udział rodzin z Sulechowa i regionu w tym patriotycznym wydarzeniu świadczy o zapotrzebowaniu na edukację historyczną, połączoną z integracją rodzin. Do uczestników list skierował Prezydent RP Andrzej Duda. Wyrażając uznanie dla uczestników i organizatorów biegu, zaprosił do refleksji nad losami upamiętnionych bohaterów. Burmistrz Sulechowa Wojciech Sołtys ze swojej strony wyraził nadzieję, że tego typu wydarzenia przyczynią się do świadomości historycznej młodego pokolenia. Lokalny wymiar tej świadomości został uwypuklony przez Bogusława Malickiego, wiceprezesa stowarzyszenia, który omówił sylwetki i losy Niezłomnych z tego terenu. Krzewienie świadomości historycznej w kontekście lokalnym jest jednym z celów statutowych Stowarzyszenia Praworządny Sulechów.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-03-03 21:10

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

"Noc organów" w Sulechowie

Organy Gustava Heinze w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulechowie obchodzą w tym roku swoje setne urodziny.

Z tej okazji zaplanowano cykl wydarzeń jubileuszowych. Pierwsze z nich pod nazwą "Noc organów" wraz z prezentacją i zwiedzaniem instrumentarium organowego odbyło się 30 kwietnia w sulechowskiej farze.

CZYTAJ DALEJ

Przerażający projekt w Belgii: eutanazja dla „ludzi zmęczonych życiem”

2024-04-17 09:46

[ TEMATY ]

eutanazja

Belgia

Adobe.Stock.pl

W Belgii mamy do czynienia z kolejną przerażającą odsłoną kultury śmierci. Luc Van Gorp, stojący na czele jednego z funduszy ubezpieczeń, których celem jest zapewnienie każdemu godnej opieki zdrowotnej, wyszedł z propozycją eutanazji dla „ludzi zmęczonych życiem”. W odpowiedzi belgijscy biskupi przypomnieli, że „ludzkie społeczeństwo zawsze opowiada się za życiem”.

Debatę na temat wspomaganego samobójstwa ludzi starszych Luc Van Gorp rozpoczął w minionym tygodniu na łamach flamandzkiej prasy. Powołał się przy tym w szczególności na presję finansową na system opieki zdrowotnej, jaką niesie ze sobą opieka nad ludźmi starszymi i często chorymi. W dwóch dziennikach zaproponował on radykalne rozwiązanie „kwestii starzenia się społeczeństwa”. Podkreślił, że „ci, którzy są zmęczeni życiem, powinni mieć możliwość spełnienia swojego pragnienia o końcu życia”. Wskazał, że „nie można przedłużać życia tych, którzy sami już tego nie chcą, bo chodzi o budżet i kosztuje to rząd duże pieniądze”. Zauważył, że w starzejących się społeczeństwach Europy jest to ogromny problem, brakuje też niezbędnego personelu do opieki.

CZYTAJ DALEJ

O synodzie na Dworcu Głównym PKP

2024-04-17 18:30

Marzena Cyfert

Spotkanie w Sali Sesyjnej na Dworcu PKP we Wrocławiu

Spotkanie w Sali Sesyjnej na Dworcu PKP we Wrocławiu

W ramach Wieczorów Polskich w Sali Sesyjnej Dworca Głównego PKP we Wrocławiu odbyło się 184. spotkanie, w programie którego znalazł się Synod Archidiecezji Wrocławskiej.

Spotkanie zorganizowało Duszpasterstwo Kolejarzy. Z prelekcją wystąpiła Adriana Kwiatkowska, sekretarz synodu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję