Reklama

Niedziela Kielecka

„Rodzina szkołą trzeźwości - miłość jest trzeźwa”

Niedziela kielecka 45/2012, str. 8

[ TEMATY ]

rodzina

trzeźwość

pielgrzymka

Aleksandra Klusek

Pielgrzymowali w intencji trzeźwości

Pielgrzymowali w intencji trzeźwości

6 października odbyła się już po raz trzeci Świętokrzyska Piesza Pielgrzymka Trzeźwościowa z sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej do sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Piekoszowie. Naszej tegorocznej modlitwie przyświecało hasło „Rodzina szkołą trzeźwości - Miłość jest trzeźwa”. Organizatorem tej inicjatywy było Duszpasterstwo Trzeźwości Diecezji Kieleckiej z ks. Robertem Skorupą. Pielgrzymkę patronatem objął bp Kazimierz Gurda. Uczestnikami były osoby, którym na sercu leży trzeźwość polskich rodzin, m.in. członkowie Apostolstwa Trzeźwości, trzeźwiejący alkoholicy i ich rodziny oraz członkowie klubów Anonimowych Alkoholików. Przybyli z różnych stron diecezji, m.in. z Jędrzejowa, Nowin, Zagnańska, Piekoszowa oraz z parafii kieleckich, by ofiarować pielgrzymi trud w tak ważnej intencji, jaką jest trzeźwość narodu polskiego.

W sposób szczególny cieszył udział młodzieży i rodzin, które dzieliły się swoim świadectwem troski o trzeźwość. Podczas pielgrzymki - na szlaku marszruty - świadectwo złożyła 18-letnia Marysia, która dzieliła się radością przeżywania swojej młodości bez alkoholu, wbrew ogólnemu przekonaniu, że dzisiejsza młodzież nie potrafi bawić się na trzeźwo. Świadectwem swojego życia podzieliła się również młoda kobieta - trzeźwiejąca alkoholiczka, która - jak wyznaje - zawdzięcza swoje nawrócenie Łasce Bożej i modlitwie wstawienniczej swoich bliskich.

Reklama

Mszy św. w sanktuarium piekoszowskim w intencji trzeźwości narodu przewodniczył ks. Kamil Banasik z parafii św. Jadwigi Królowej w Kielcach, opiekun Apostolstwa Trzeźwości. Homilię wygłosił ks. Stanisław Malec - proboszcz parafii Chełmce. Podczas pielgrzymki pieszej i kilkugodzinnego spotkania w Piekoszowie miały miejsce ponadto modlitwa różańcowa, miting otwarty, Droga Krzyżowa w terenie i Koronka do Miłosierdzia Bożego w sanktuarium.

Kościół troszczył się o trzeźwość w naszej ojczyźnie od pokoleń. Dzisiaj stajemy przed potrzebą odkrycia na nowo wielkiego potencjału apostolstwa i duszpasterstwa trzeźwości na wielu poziomach: parafialnym, diecezjalnym, ogólnopolskim. Rodzina jest podstawowym środowiskiem, w którym powinno się wychowywać do trzeźwości. Stąd tak ważne jest osobiste świadectwo trzeźwości i abstynencji rodziców.

Apostolstwo Trzeźwości przy parafii św. Jadwigi Królowej w Kielcach zaprasza wszystkich, którzy pragną włączyć się w modlitwę o trzeźwość naszego narodu na:

Reklama

- Adorację Najświętszego Sakramentu - trzeci wtorek miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00.

- Spotkania edukacyjno-formacyjne - drugi wtorek miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00.

- Do Punktu konsultacyjnego ds. uzależnień - drugi wtorek miesiąca od godz. 17.30 w bibliotece parafialnej

Zapraszamy na stronę internetową Duszpasterstwa Trzeźwości Diecezji Kieleckiej: www.trzezwosc-kielce.pl.

2012-11-02 07:54

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jak dwaj uczniowie w drodze do Emaus

Niedziela Ogólnopolska 26/2020, str. 13-14

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Margita Kotas

Abp Adam Szal: Należę do tych pątników, którzy czekają na pielgrzymkę cały rok

Abp Adam Szal: Należę do tych pątników, którzy czekają na pielgrzymkę cały rok

Arcybiskup Adam Szal przejdzie w tym roku cały pielgrzymi szlak – od Przemyśla do Jasnej Góry.

Ks. Zbigniew Suchy: Pielgrzymka to ważny element kapłańskiej i biskupiej posługi. Jakie walory duszpasterskie widzi Ksiądz Arcybiskup w tej formie pobożności?

CZYTAJ DALEJ

Brązowa medalistka z Tokio Justyna Iskrzycka: z wiarą można góry przenosić

2021-09-28 11:14

[ TEMATY ]

IO Tokio

Facebook Justyny Iskrzyckiej

- Myślę, że wszystko, czego doświadczamy, może nas czegoś nauczyć - jeżeli tylko potrafimy wyciągać wnioski – mówi Justyna Iskrzycka. W rozmowie z KAI brązowa medalistka tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio – opowiada m.in. o wpływie sportu na relacje z drugim człowiekiem, życiu religijnym na Igrzyskach oraz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Hubert Szczypek (KAI): Na igrzyskach w Tokio zdobyłaś brązowy medal w kajakarstwie klasycznym 500 m. To historyczne osiągnięcie, bo w tej konkurencji Polki nie zdobyły wcześniej medalu.

CZYTAJ DALEJ

Wyczekiwany obiekt otwarty

2021-09-28 15:16

[ TEMATY ]

Częstochowa

Carias Archidiecezji Częstochowskiej

prysznicownia

Beata Pieczykura/Niedziela

Pierwsza i jedyna w Częstochowie prysznicownia i przebieralnia dla osób ubogich i bezdomnych 28 września została otwarta i poświęcona z inicjatywy Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

– Łaźnia jest niezbędna. Umożliwia udzielenie podstawowej pomocy drugiemu człowiekowi, który przebywa w miejscach niemieszkalnych. Taką osobę będziemy mogli zabrać z ulicy i przyprowadzić do łaźni, wykąpać i przebrać. Warto wiedzieć, że tacy ludzie są często w złym stanie fizycznym, psychicznym i wizualnym. Stąd możemy ich skierować do placówek – powiedziała „Niedzieli” Monika Borkowska-Dłużniak, streetworker, czyli pedagog ulicy, kierownik prysznicowni i przebieralni dla osób ubogich i bezdomnych Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję