Reklama

Niedziela Świdnicka

Świdnica. Złożyli przysięgę, będą święceni

W sobotę 11 maja Kościół świdnicki cieszyć się będzie z czterech nowych duchownych.

2024-05-10 23:38

[ TEMATY ]

Świdnica

święcenia diakonatu

wsd świdnica

alumni

archiwum prywatne

Marcin Dudek składa przysięgę przed święceniami diakonatu.

Marcin Dudek składa przysięgę przed święceniami diakonatu.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Dotychczasowi akolici dzień wcześniej, w kaplicy świdnickiego seminarium złożyli deklarację dobrowolności święceń, jak również wyznanie wiary i stosowne przyrzeczeni​a, w tym zobowiązanie do wiernej służby diecezji świdnickiej. Wieczornej liturgii godzin, w czasie której nastąpiły specjalne obrzędy, przewodniczył ks. Piotr Gołuch - delegat Biskupa Świdnickiego ds. formacji alumnów. Uroczystość miała skromny charakter.

Święceń w sobotę 11 maja w świdnickiej katedrze o godz. 10. udzieli kandydatom bp Adam Bałabuch, biskup pomocniczy diecezji świdnickiej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Oto kandydaci:

Reklama

Jakub Dominas z parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Wałbrzychu,
Marcin Dudek z parafii Miłosierdzia Bożego w Bielawie,
Aksel Mizera z parafii Matki Bożej Królowej Polski i św. Maternusa w Stroniu Śląskim,
Piotr Kaczmarek z parafii Św. Jakuba w Małujowicach (archidiecezja wrocławska).

archiwum prywatne

Kandydaci do święceń diakonatu. Od lewej: Aksel Mizera, Piotr Kaczmarek

Kandydaci do święceń diakonatu. Od lewej: Aksel Mizera, Piotr Kaczmarek

archiwum prywatne

Kandydaci do święceń diakonatu. Od lewej: Piotr Kaczmarek, Marcin Dudek, Jakub Dominas

Kandydaci do święceń diakonatu. Od lewej: Piotr Kaczmarek, Marcin Dudek, Jakub Dominas

Chcesz przybyć na świecenia przeczytaj komunikat Świdnickiej Kurii Biskupiej.

Ocena: +9 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pierwsi kandydaci do świdnickiego seminarium

[ TEMATY ]

Świdnica

wsd świdnica

ks. Julian Nastałek

egzamin do seminarium

ks. Dominik Ostrowski

ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Szymon i Marcin jaki pierwsi zgłosili się do świdnickiego seminarium

Szymon i Marcin jaki pierwsi zgłosili się do świdnickiego seminarium

Trzech kandydatów zgłosiło się do świdnickiego seminarium. Dwóch z nich 12 lipca przystąpiło do egzaminu kwalifikacyjnego.

W pierwszym etapie rekrutacji kandydaci odbyli rozmowę z przełożonymi seminarium. - Rozmowa wstępnie rozeznaje motywację formacji do kapłaństwa oraz zdolność kandydata do podjęcia formacji i studiów teologicznych – mówi ks. dr hab. Dominik Ostrowski, rektor świdnickiego seminarium.

CZYTAJ DALEJ

Panie, spraw, bym był wiernym uczniem Twoim i innych pociągał do Ciebie!

2024-05-23 10:05

[ TEMATY ]

homilia

O. prof. Zdzisław Kijas

Karol Porwich/Niedziela

Ci, którzy przyznają się do Chrystusa, którzy idą za Nim, którzy stali się Jego uczniami, nie mają traktować Jego nauki wybiórczo. Zbawiciel chce, by całe Jego nauczanie było przyjmowane i przestrzegane.

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

CZYTAJ DALEJ

Maryjo, ja Twe dziecię

2024-05-26 09:50

Ks. Wojciech Kania

– Gromadzimy się w przededniu Dnia Matki, kiedy to dziękujemy naszym mamom za dar życia i wychowania. Dziś przybywacie do naszej duchowej Matki, Maryi, która jak każda mama troszczy się o nas i opiekuje się nami – powiedział ks. Tomasz Lis.

„ Maryjo, ja Twe dziecię” – to hasło tegorocznego diecezjalnego spotkania dzieci komunijnych w janowskim sanktuarium, w którym ponad 500 dzieci dziękowało za dar pierwszej komunii świętej. Wspólne dziękczynienie rozpoczęło się od nabożeństwa majowego. Po odśpiewaniu Litanii Loretańskiej uczestnicy spotkania zostali pobłogosławieni Najświętszym Sakramentem. Następnie dzieci uczestniczyły we wspólnej Mszy św., której przewodniczył biskup pomocniczy senior Edward Frankowski. Kustosz sanktuarium ks. Tomasz Lis, witając zebranych, podkreślił, że dzieci przybywają do janowskiego sanktuarium jak do domu mamy. – Gromadzimy się w przededniu Dnia Matki, kiedy to dziękujemy naszym mamom za dar życia i wychowania. Dziś przybywacie do naszej duchowej Matki, Maryi, która jak każda mama troszczy się o nas i opiekuje się nami. Tutaj przy Maryi mamy uczyć się wielkiego szacunku do Eucharystii, która jest sakramentem miłości i obecności Pana Jezusa. Wypraszajcie tutaj w domu Matki Bożej Janowskiej potrzebne łaski dla siebie i swoich bliskich – wskazywał ks. Tomasz Lis. Biskup Edward Frankowski, rozpoczynając Eucharystię, podziękował wszystkim kapłanom, siostrom zakonnym, katechetom za opiekę nad dziećmi oraz wyraził radość z obecności tak wielu dzieci, rodziców i opiekunów. Przypomniał wszystkim zebranym postać św. Jana Pawła II, zachęcając do miłowania Matki Najświętszej i złączenia się z nią na wzór papieża Polaka.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję