Reklama

Książki

„Księża w epoce nowoczesności”

Jak być kapłanem w XXI wieku? Na to pytanie odpowiada kard. Mauro Piacenza - prefekt Kongregacji ds. Duchowieństwa Stolicy Apostolskiej i wieloletni formator. Książka pt. „Księża w epoce nowoczesności” to zbiór jego wykładów wygłoszonych w różnych okolicznościach do środowisk kleryckich, intelektualnych i artystycznych. Jej celem jest ożywienie ewangelizacyjnego ducha Kościoła przez zwrócenie kapłanom uwagi na ich misję i tożsamość, tak bardzo zatarte przez współczesny świat.

Reklama

„Począwszy od Soboru Watykańskiego II, Kościół starał się udzielić odpowiedzi na wielki problem relacji z nowoczesnością. Temat ten często był po obu stronach przedmiotem niezrozumienia, zwłaszcza za sprawą odmienności języków, a nierzadko z powodu zagubienia wspólnej wizji wiary, która w odróżnieniu od obecnej epoki cechowała czasy przednowoczesne. (…)

Niniejszy tekst ma być drobnym przyczynkiem do tego wielkiego tematu, który trzeba koniecznie podjąć w ogóle, a jeszcze bardziej w Roku Wiary, zaczynając od tych, którzy z racji nieodzowności ich posługi, ale jeszcze bardziej ze względu na wierność sobie samym i własnemu powołaniu, są wezwani do codziennego zmagania się z kulturowymi i praktycznymi konsekwencjami tej nierozstrzygniętej, niezdecydowanej relacji. Chodzi o kapłanów”.

Kard. Mauro Piacenza, „Księża w epoce nowoczesności”, Wydawnictwo św. Stanisława BM Archidiecezji Krakowskiej, www.stanislawbm.pl; tel. (12) 429-52-17

2013-04-22 14:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Piekło” – chybiony atak na Kościół katolicki

Ukazaniu się każdej nowej powieści Dana Browna towarzyszy wielka kampania reklamowa, bo jego książki to wielki interes – milionowe zyski dla autora i wydawców na całym świecie. Ale działalność amerykańskiego pisarza ma też inny wymiar – ideologiczny, z którego nie zawsze zdają sobie sprawę jego czytelnicy. Bo Brown to sympatyzujący z masonerią zagorzały wróg Kościoła katolickiego, a każda jego książka to nowy, mniej lub bardziej perfidny atak na „Watykan” i fundamenty wiary katolickiej – tak też jest z powieścią „Inferno”. Tym razem jednak książka Browna źle się sprzedaje – najprawdopodobniej ludzie zorientowali się, że jego powieści to nie tylko dobrze napisane thrillery, lecz przede wszystkim teksty, które stanowią wielką machinację ideologiczną, dlatego nie chcą wpaść w „pułapkę” zastawioną przez autora.
Aby wyjawić kulisy tego nowego, antykatolickiego przedsięwzięcia, jakim jest powieść „Inferno”, przeprowadziłem rozmowę z prof. Massimo Introvigne, włoskim socjologiem, filozofem i pisarzem, dyrektorem Centrum Badań nad Nowymi Religiami (CESNUR), koordynatorem Obserwatorium Wolności Religijnej działającym przy włoskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych.
(W. R.)

WŁODZIMIERZ RĘDZIOCH: – Ukazała się następna książka Dana Browna „Inferno” („Piekło”), która, tak jak poprzednie powieści, jest kolejnym atakiem na Kościół katolicki…

CZYTAJ DALEJ

Żyła wg. zasad LGBT: „Nie pamiętam, żebym była bardziej nieszczęśliwa"

2021-06-22 13:05

[ TEMATY ]

świadectwo

świadectwa

pixabay.com

Ksiądz Francisco Javier Bronchalo z Hiszpanii, podzielił się na swoim koncie na Twitterze świadectwem kobiety, która doświadcza pociągów do osób tej samej płci i która wyznała mu, że nigdy nie była „bardziej nieszczęśliwa” niż wtedy, gdy żyła tak, jak nakazuje ideologia LGBT.

Kobieta napisała do księdza Bronchalo po tym, jak ten kilka miesięcy temu zamieścił na swoim koncie na portalu Twitter wpisy dotyczące opublikowanego w marcu przez Watykan zakazu błogosławienia par osób tej samej płci.

CZYTAJ DALEJ

Jacek Pulikowski: ojcostwo to styl życia

2021-06-23 17:59

[ TEMATY ]

dzień ojca

Adobe Stock

Stworzony, by przewodzić i ochraniać. Dawać dobry przykład i przekazywać wzorzec męskości kolejnym pokoleniom.

Ma okazywać opiekuńczość oraz kierować w dobrą stronę tych wszystkich, którzy od niego zależą. Ma im „ojcować”, także wtedy, gdy pełni inne role – jako dyrektor, wójt, czy prezydent, bo ojcostwo to styl życia. Najważniejszym życzeniem na Dzień Ojca jest „spełnienie siebie” - mówi dr Jacek Pulikowski, pisarz, działacz społeczny, ale przede wszystkim ojciec. Jak to „spełnienie” rozumieć?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję