Reklama

Niedziela Wrocławska

Wielki finał już za miesiąc

28 kwietnia, w Press Room stadionu Tarczyński Arena, odbyła się konferencja prasowa „One Month To Go” o tematyce zbliżającego się finału Ligi Konferencji Europy, który zostanie rozegrany równo za miesiąc, 28 maja. Prelegentami tego wydarzenia byli: Wiceprezydent Wrocławia Renata Grabowska, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza, Sekretarz Generalny PZPNu Łukasz Wachowski oraz Prezes stadionu Marcin Przychodny.

2025-04-28 19:01

Wiktor Cyran

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Renata Grabowska, rozpoczęła swoją wypowiedź, od podziękowań w kierunku Pana Kuleszy, że wydarzenie 28 maja o godzinie 21 odbędzie się na naszym stadionie. Finał LKE we Wrocławiu to zasługa tego, że PZPN z UEFĄ zaczęły rozmawiać. Od 2012r. jest to pierwsze wydarzenie takiej rangi we Wrocławiu. Oczywiście, mieliśmy Ligę Narodów, eliminacje do Mistrzostw Świata i the World Games. Wrocław jest miastem sportu międzynarodowego. Teraz będziemy gościć piłkę nożną i finał rozgrywek rangi europejskiej. Wcześniej obstawialiśmy o tym, kto będzie w finale, wiec zobaczymy. Zdradzę, że, liczę na Chelsea ale tego nie wiem – oznajmia Wiceprezydent.

Jako miasto jesteśmy przygotowani logistycznie, komunikacyjnie, promocyjnie. Dzieje się od dłuższego czasu bardzo dużo aby to święto 28 maja odbyło się w dobrej atmosferze dla kibiców. Nasze lotnisko jest przygotowane. Będziemy mieli 3 strefy kibica. Przy ulicy lotniczej, przy stadionie na ul. Królewieckiej oraz placu gołębim na rynku w sercu Wrocławia. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy. To będzie naprawdę zacne wydarzenie. Co prawda jest późno, bo o 21, ale jak powiedział pan Prezes w kuluarach, jednak rządzą się te mecze swoimi prawami transmisyjnymi – zachęca przedstawicielka władz miasta.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Z boku nas, bo ubraliśmy to wydarzenie promocyjnie, angażując mieszkańców, ale także młodziez i dzieci. Na zlokalizowanych nieopodal boiskach, gdzie wybierzemy się za moment, rozgrywają się mecze szkolnej ligi konferencji. Tam zagrało 360 dzieci i młodzieży. Dzisiaj rozgrywane są finały tych rozgrywek, gdzie będą rozdawane nagrody – informuje Renata Grabowska i dodaje: Dużo, dużo imprez. Dużo, dużo chętnych. Myślę, że organizacja nas nie zawiedzie i spisze się bardzo dobrze. Patrzę na dyrektora Szłapkę, który czuwa nad wszystkim. Dziękuję jeszcze raz panu prezesowi. Chciałam podziękować także zarządowi stadionu. Od samego początku to wy pracowaliście i borykaliście ze wszystkimi przeszkodami. Marta i Marcin, to wy wszystkiego konsekwentnie pilnujecie, tak aby wszystko było zorganizowane na najwyższym poziomie. 28 maja życzę bardzo, bardzo gorących emocji, udanego finału i kto wygra to powiedziałam, w zasadzie kto według mnie wygra – zapowiedziała Wiceprezydent.

Na początku dziękuję za zaproszenie, że mogę być tutaj, w tak pięknym mieście. Rok temu mieliśmy bardzo duża imprezę, w Warszawie, Superpuchar Europy. W tym roku w maju mamy finał Ligi Konferencji. Przede wszystkim, jest to wspaniała promocja dla miasta Wrocławia, ale także dla całego kraju. Mam nadzieje, że miasto Wrocław okaże się miastem gościnnym. My Polacy, słyniemy ze swojej gościnności. Będzie możliwość pokazania kibicom pięknego miasta. Uważam, ze kibice będą mieli piękny czas, na to, aby pozwiedzać miasto przed i po meczu. Chciałbym podziękować władzom miasta, stadionowi, za bardzo dobrą, profesjonalną organizację – wypowiedział się Prezes Cezary Kulesza.

Witam państwa wszystkich bardzo serdecznie, na miesiąc, przed tak ważnym wydarzeniem dla wrocławskiej społeczności. Pani prezydent, wspomniała o roli związku, który wyszedł z inicjatywą rozegrania tego spotkania tutaj, ale to zbyt daleko idąca skromność pani prezydent. Związek inspiruje, rozmawia z UEFĄ, wskazuje potencjalnego kandydata. Potem cała praca, którą należy wykonać, leży po stronie lokalnej społeczności oraz interesariuszy, aby pokazać, że miasto Wrocław, i ta infrastruktura jest na odpowiednim poziomie i predestynuje do tego, aby tak ważne wydarzenie, mogło się rozegrać – oznajmił Łukasz Wachowski

Reklama

Chciałem powiedzieć, że z poziomu UEFY, jest to trzeci najważniejszy puchar klubowy. Pamiętajmy, że mamy finał Ligi mistrzów, Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy. Myślę, że jednym tchem, będziemy wymieniać te wspaniałe miasta: Monachium, Bilbao i Wrocław. Uważam, że to bardzo duża wartość dla związku ,ale również dla miasta. Jestem zdania, że absolutnie spełniacie wszystkie wymagane kryteria. W 2012 roku w trakcie mistrzostw Europy pokazaliście to najlepiej. Nie trzeba było naprawdę wielu zabiegów politycznych, aby udowodnić, iż Wrocław zasługuje na organizacje tak wspaniałego meczu. Bardzo gorąco dziękujemy, za wkład pracy wykonanej przez lokalną społeczność, miastu, operatorowi stadionu. Wierzę, że to będzie fantastyczne wydarzenie wypowiedział się Sekretarz Generalny i dodał: Wczoraj mieliśmy okazję pozwiedzać miasto, wrocławski rynek, a ja dostawałem od kolegów z Europy pytania, kiedy będą bilety, kiedy finał. Nie mogą doczekać się przyjazdu i poczucia atmosfery wrocławskiego rynku. Uważam ze to będzie kapitalny mecz – podsumował prelegent.

Od ponad półtora roku intensywnie pracujemy na rzecz przygotowań do finału Ligi konferencji. Regularnie, co miesiąc, goszczą na obiekcie i w mieście, eksperci i przedstawiciele Europejskiej Federacji. Zawsze, te spotkania, odbywają się przy udziale naszych partnerów ze związku piłki nożnej. Bez wsparcia i doświadczenia PZPN te przygotowania byłyby trudniejsze. Dziękuję za atmosferę oraz za konstruktywność i merytorykę – powiedział Marcin Przychodny.

Bardzo nas cieszy, że przy okazji, tego wydarzenia, stadion przeszedł kilka modernizacji i usprawnień. Stadion, jest ciągle jednym z najnowocześniejszych w Europie, jednak 12 lat ma swoje prawa, a szczególnie w technologii. Nie, to co widzimy, ale wszystkie urządzenia, centrum zarządzania telebimami, nagłośnieniem oraz oświetleniem. Nowy system w Wi-Fi dla dziennikarzy. Te rzeczy, między innymi, od tych mniej do tych bardziej widocznych. Mieliśmy sprawdzane wszystkie sprawdzajki wejścia, te które czytają bilety. Dzisiaj, bilet z każdego telefonu, w każdych warunkach atmosferycznych, zostanie odczytany. Wszystko, na co uwagę zwracała UEFA zostało już wykonane. To wszystko, jest robione, nie tylko na ten finał. Każdy element będzie służył miastu, stadionowi na następne lata – zapowiada Prezes obiektu.

Kończymy ,jedno z najistotniejszych zadań dla Federacji, a więc wymianę murawy. Dzisiaj, ładnie się składa, murawa wyjechała z Węgier i od jutra będzie układana. Musi to być murawa, oczywiście najlepszej jakości. To wydarzenie, jest jednym z najważniejszych imprez, w tym roku, na świecie. Mogę powiedzieć za moimi poprzednikami, że jesteśmy przygotowani, na miesiąc przed, aż duża grupa ekspertów i pracowników UEFY przyjedzie tutaj, na stadion, na 10 dni przed finałem i już tutaj będą. Dwa lata temu gościliśmy walkę Oleksandra Usyka o Mistrzostwo Świata w boksie, na którą patrzył cały świat. Mam nadzieję, że historia powtórzy się, za miesiąc – zakończył gość konferencji prasowej.

Po zakończonej konferencji prasowej, zaproszeni goście udali się na spotkanie z młodymi piłkarzami, którzy rozgrywali ostatnie spotkania, w ramach Szkolnej Ligi Konferencji. Nie zabrakło uśmiechów oraz rywalizacji o znakomite nagrody. Zwycięskie drużyny zapewniły sobie wejściówki na finał Ligi Konferencji Europy.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ks. dr Śliwiński: pierwsze konklawe odbyło się w 1276 r. i trwało jeden dzień; najdłuższe - 179 dni

2025-04-28 07:11

[ TEMATY ]

konklawe

Monika Książek

Elekcja papieska to nie to samo co konklawe. Najdłuższe wybory papieża to elekcja w Viterbo - trwająca 2 lata 9 miesięcy i jeden dzień. Natomiast pierwsze konklawe odbyło się w 1276 r. i trwało jeden dzień, zaś najdłuższe z roku 1740 - 179 dni - powiedział PAP ks. dr Przemysław Śliwiński.

Zgodnie z Konstytucją Apostolską Universi Dominici Gregis po pogrzebie papieża w Kościele obowiązuje dziewięć dni żałoby, po której, między 15. a 20. dniem, musi rozpocząć się konklawe. W przypadku śmierci Franciszka oznacza to, że konklawe odbędzie się między 5 a 10 maja; konkretna data nie została jeszcze podana.
CZYTAJ DALEJ

Zgasło światło oświetlające medalion Franciszka

2025-04-26 22:27

[ TEMATY ]

śmierć Franciszka

Włodzimierz Rędzioch

Medalion Franciszka w Bazylice św. Pawła za Murami od dnia jego śmierci nie jest już oświetlony

Medalion Franciszka w Bazylice św. Pawła za Murami od dnia jego śmierci nie jest już oświetlony

Rankiem 21 kwietnia w Bazylice św. Pawła za Murami zgaszono światło oświetlające medalion z podobizną Franciszka. Wewnątrz Bazyliki, wzdłuż naw biegnie ciąg medalionów z portretami wszystkich papieży, od św. Piotra do Papieża Bergoglio. Oświetlana jest tylko podobizna urzędującego Biskupa Rzymu, która wyróżnia go spośród wszystkich pozostałych, które pozostają w cieniu.

Bazylika św. Piotra została wzniesiona na grobie Apostoła, na stoku wzgórza Watykańskiego, natomiast bazylika ku czci św. Pawła znajduje się niedaleko miejsca zwanego Tre Fontane, gdzie ścięto Apostoła Narodów. Ciało św. Piotra kazała pogrzebać przy drodze prowadzącej do Ostii św. Lucyna, a Papież Anaklet postawił na nim kaplicę. Za cesarza Konstantyna rozpoczęto budowę bazyliki, która stanie się drugą, po św. Piotrze, najważniejszą świątynią Rzymu. Bazylika spłonęła w dużej części w 1823 r. Odbudowano ją w rekordowym czasie, również dzięki pomocy, która płynęła z całego świata. I to w odbudowanej świątyni zaczęła się tradycja mozaikowych medalionów z podobiznami papieży na złotym tle. Wcześniej, w starożytnej bazylice znajdowała się także galeria obrazów Biskupów Rzymu, ale w formie malowanej.
CZYTAJ DALEJ

Warszawa: spotkanie odpowiedzialnych za formację stałą kapłanów

2025-04-28 19:20

[ TEMATY ]

spotkanie

formacja kapłanów

formacja stała

BP KEP

W poniedziałek w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie odbyła się 9. ogólnopolska sesja poświęcona formacji, życiu i posłudze prezbiterów. Przewodniczył jej bp Damian Bryl, przewodniczący Zespołu ds. Przygotowania Wskazań dla Formacji Stałej i Posługi Prezbiterów w Polsce.

Podczas dziewiątego już spotkania osób odpowiedzialnych za formację stałą w diecezjach i zgromadzeniach, jej uczestnicy zastanawiali się nad rolą środowiska posługi i formacji prezbiterów oraz nad sytuacjami, które wymagają podjęcia specjalnych działań, zarówno w formie prewencji, jak i wsparcia w doświadczeniach. Do wybranych zagadnień wprowadzili ks. Grzegorz Strzelczyk i Magdalena Jóźwik, którzy również moderowali dyskusję. Dzisiejsza debata podczas sesji o prezbiterach skupiona była wokół dwóch grup tematycznych.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję