Reklama

Święta żona, matka i lekarka w Pałacu Prezydenckim

W dniu świętowania 10. rocznicy wprowadzenia relikwii św. Joanny Beretty Molli do kaplicy sejmowej, 30 marca 2016 r., odbyła się również inna ważna uroczystość – przyjęcie relikwii świętej żony, matki i lekarki do kaplicy Prezydenta RP. Relikwie przekazała uratowana córka św. Joanny – dr Joanna Emanuela Molla. Obraz z wizerunkiem św. Joanny podarowała pisząca te słowa. Pani Molla podziękowała prezydentowi Andrzejowi Dudzie, że zaprosił jej matkę do siebie, i wyraziła nadzieję, że obecność św. Joanny będzie wspierała jego działania w obronie szacunku dla każdego życia.

Podkreśliła, że nie byłaby tutaj obecna, gdyby nie wielka miłość jej matki do niej, a także jej rodziców nawzajem do siebie. W imieniu Prezydenta, który właśnie przebywał w USA, relikwie odebrali min. Małgorzata Sadurska oraz min. Andrzej Dera. Obecny na uroczystości ks. kapelan Zbigniew Kras wraz z jej uczestnikami odmówił modlitwę wstawienniczą do św. Joanny, a następnie wszyscy ucałowali relikwie. Ta święta matka na pewno będzie wstawiała się do Pana Boga za Panem Prezydentem i wraz ze św. Janem Pawłem II chroniła każdą polską rodzinę.

Można powiedzieć, że Polska stała się więc drugą Ojczyzną św. Joanny: „zamieszkała” ona w kaplicy sejmowej, w Pałacu Prezydenckim, w trzech szpitalach (w Centrum Zdrowia Dziecka, w Instytucie Onkologii w Brzozowie oraz w Miejskim Szpitalu w Staszowie), w dwóch seminariach (Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim oraz w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu), a także w 75 polskich parafiach, nie licząc parafii poza granicami, gdzie żyją i mieszkają Polacy.

2016-04-06 08:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pierwsza Dama RP odwiedziła Katolicką Polską Szkołę Podstawową w Rzymie

2021-09-16 17:47

[ TEMATY ]

Rzym

Pierwsza Dama

Szkoła katolicka

KAI/Grzegorz jakubowski/KPRP

Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Katolicką Polską Szkołę Podstawową w Rzymie, prowadzoną przez rzymski kościół św. Stanisława B.M. – najstarszy ośrodek duszpasterstwa polskiego poza Polską.

Małżonka Prezydenta RP spotkała się z nauczycielami i rodzicami uczniów Katolickiej Polskiej Szkoły Podstawowej, która działa w Rzymie od września 2009 r. Spotkanie, w którym uczestniczyli także między innymi min. Adam Kwiatkowski i rektor polskiego kościoła w Rzymie, ks. prał. Paweł Ptasznik, odbyło się w środę popołudnie i było okazją zarówno do przybliżenia historii i specyfiki funkcjonowania tej placówki, jak też – przy tej okazji – rozmowy o wyzwaniach i szansach, z jakimi spotykają się młodzi ludzie polskiego pochodzenia, dorastający we Włoszech.

CZYTAJ DALEJ

Zimbabwe: niezaszczepieni nie mogą uczestniczyć w obrzędach religijnych

2021-09-16 14:07

[ TEMATY ]

Zimbabwe

COVID‑19

Karol Porwich/Niedziela

Władze Zimbabwe zezwoliły ma ponowne otwarcie kościołów. Jednak w obrzędach religijnych uczestniczyć mogą jedynie ci wierni, którzy zaszczepili się przeciwko COVID-19.

Decyzja rządu ma na celu skłonienie obywateli do przyjmowania szczepionki. Dotychczas obowiązkiem szczepień objęto urzędników i nauczycieli. Szczepienie konieczne jest również, aby móc sprzedawać na targu, korzystać z sal sportowych, pójść do restauracji i zdawać egzaminy na uczelni.

CZYTAJ DALEJ

Abp Vasil': papieska pielgrzymka zachętą do wierności Ewangelii

2021-09-16 18:44

[ TEMATY ]

pielgrzymka

papież Franciszek

Franciszek w Słowacji

Vatican News

Abp Cyril Vasil'

Abp Cyril Vasil'

Papieska wizyta na Słowacji była ogromną zachętą do przemiany społeczeństwa siłą Ewangelii. Franciszek wskazał na znaczenie międzyludzkiego braterstwa oraz konieczność dialogu i chrześcijańskiego świadectwa dla budowania pokojowej przyszłości. Podsumowując papieską pielgrzymkę, wskazuje na to abp Cyril Vasil'.

Hierarcha, który był sekretarzem watykańskiej Kongregacji dla Kościołów Wschodnich, a obecnie jest ordynariuszem eparchii koszyckiej dla katolików obrządku bizantyjskiego, zauważa, że Słowacy odczuli, iż Papież przyjechał do wszystkich bez wyjątku. W rozmowie z Radiem Watykańskim podkreśla też, że papieska wizyta może przyczynić się do pogłębienia tożsamości grekokatolików.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję