Reklama

Niedziela Podlaska

Zdobyć świat dla Niepokalanej

Wciąż żywe pragnienie św. Maksymiliana Kolbego przyświeca twórcom i propagatorom rekolekcji ODDANIE33. 33-dniowe ćwiczenia duchowe przygotowują do oddania swojego życia Matce Bożej, a przez Nią Jezusowi.

Cieszyłam się bardzo, że aktu oddania Jej swojego życia mogę dokonać w kościele, przed Najświętszym Sakramentem w obecności kapłana.

Osiem odważnych

Stało się to w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi w bielskiej bazylice. Razem ze mną akt oddania złożyło jeszcze 7 innych kobiet. Każda z nas podpisywała swój akt przed Jezusem Eucharystycznym w towarzystwie bliskich. Klęcząc przed Najświętszym Sakramentem, czułam, że Maryja wraz z Jezusem przygarniają mnie taką jaka jestem, z moimi brakami. Z miłością przyjmują moją przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Mogę wyzbyć się lęku, bo moje życie należy przez Maryję do Chrystusa.

Reklama

Ćwiczenia duchowe są dla każdego. Wydane w formie książki i płyty, dostępne są na stronie internetowej oddanie33.pl, propagowane w wielu mediach katolickich, z błogosławieństwem papieża Franciszka. Przygotowane są także w formie skróconej, specjalnie dla zabieganych. Codziennie przez 33 dni jesteśmy zaproszeni do co najmniej 15 minut modlitwy po to, by schronić się w Niepokalanym Sercu Maryi, które zwycięży, jak zapowiedziała Matka Boża w Fatimie. To samo mówił Jezus Alicji Lenczewskiej: „Niepokalane Serce Mojej Matki zwycięży” (Słowo pouczenia, nr 432), a w innym miejscu: „Maryja jest Tą, przez którą idzie odrodzenie Kościoła Mojego, by zajaśniał pełnym blaskiem świętości” (SP, nr 432).

Czerpać z dziedzictwa

Oddać życie Niepokalanej to czerpać z dziedzictwa wielu świętych. Wspomnę tylko o Matce Teresie z Kalkuty. Święta często modliła się do Niepokalanej: ,,Użycz mi swojego Serca”. Uczyła takiej modlitwy swoich współpracowników. Upominała też ich z miłością, że jeśli chcą współpracować z Maryją, nie wystarczy odmówić kilka modlitw, ale trzeba ,,z Nią nieustannie przebywać”.

Rekolekcje ODDANIE33 to dla mnie wielka łaska od Niepokalanej.

Podziel się cytatem

Rekolekcje ODDANIE33 to dla mnie wielka łaska od Niepokalanej, zaproszenie do życia w bliskości z Nią i Jej Synem, odkrywanie mocy modlitwy zawierzenia. Codziennie przy każdej czynności mogę modlić się: ,,Cała jestem Twoja i wszystko, co do mnie należy, jest Twoje. Daj mi Twoje Serce, Maryjo”. Wierzę, że Ona może dokonać cudu, nie tak jak ja chcę – natychmiast i spektakularnie, ale jak Ona, pokorna Służebnica Pana, która w całym swoim życiu pozbawiona była zaszczytów. I mam gwarancję św. Ludwika Marii Grignion de Montforta, że „Maryja jest najpewniejszym, najkrótszym i najdoskonalszym środkiem, by dojść do Jezusa Chrystusa” (Traktat o doskonałym nabożeństwie do NMP 55).

2021-01-27 09:45

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

ME siatkarzy - Heynen: nigdy nie płakałem tak bardzo

2021-09-20 12:57

[ TEMATY ]

siatkówka

PAP/Andrzej Grygiel

Trener Vital Heynen nie kryje, że pożegnanie z reprezentacją Polski siatkarzy, do którego doszło w szatni po wywalczeniu brązowego medalu mistrzostw Europy, było bardzo emocjonalne. "Nigdy nie płakałem tak bardzo" - napisał w poniedziałek na Twitterze szkoleniowiec.

Umowa Heynena, który rozpoczął współpracę z biało-czerwonymi w 2018 roku, wygasa wkrótce. Prezes PZPS Jacek Kasprzyk jeszcze w sierpniu przekazał, że nie zostanie ona przedłużona, a Belg musiałby startować ponownie w konkursie na to stanowisko. Ten od jakiegoś czasu już dość wyraźnie sugerował, że nie zamierza tego robić, a po wywalczeniu brązu w niedzielę w katowickim Spodku w szatni właściwie pożegnał się już z podopiecznymi. To właśnie to spotkanie tak bardzo wzruszyło go.

CZYTAJ DALEJ

107 lat temu Legion Śląski wymaszerował z Cieszyna

2021-09-21 07:14

[ TEMATY ]

historia

pl.wikipedia.org

Drużyna Sokoła w Dziedzicach, która w 1914 roku wstąpiła do Legionu Śląskiego

Drużyna Sokoła w Dziedzicach, która w 1914 roku wstąpiła do Legionu Śląskiego

107 lat temu, 21 września, z Cieszyna wymaszerował Legion Śląski. Ponad 400 ochotników ze Śląska Cieszyńskiego dotarło do Mszany Dolnej, gdzie dołączyli do II Brygady Legionów Polskich. Pożegnanie legionistów było manifestacją polskości.

"O godzinie 1 z południa wmaszerowała na rynek przednia straż naszego oddziału. Za chwilę potem odezwała się wesoło trąbka, dając znać, że i siła główna się zbliża. Wszystkim dech w piersiach zaparło. Jeszcze chwila oczekiwania a na rynek wmaszerowały miarowym krokiem i sprawnie, w szyku bojowym, zajęły całą połać obszernego placu przed Domem Narodowym głębokie kolumny legionistów polskich (…) z bronią umajoną kwiatami. Huragan okrzyków i oklasków przywitał żołnierzy naszych" - relacjonowała wydarzenie gazeta "Robotnik Śląski".

CZYTAJ DALEJ

Adoracja to obecność

2021-09-21 20:21

Karol Porwich/Niedziela

„Chrystus w konsekrowanej hostii jest obecny, i my - adorując tę hostię – jesteśmy obecni. Niczym Maryja i Jan stajemy pod krzyżem Pana, czerpiąc siłę z Jego błogosławionej ofiary”- mówił bp Adrian Galbas. Biskup pomocniczy diecezji ełckiej przewodniczył Mszy św. w gołdapskiej konkatedrze pw. NMP Matki Kościoła rozpoczynającej peregrynację Monstrancji z Medjugorie.

Od wtorku 21 września w gołdapskiej konkatedrze pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła jest możliwość adoracji Jezusa Eucharystycznego w Monstrancji z Medjugorje. Monstrancja będzie w Gołdapi do środy 29 września a docelowo zostanie wkomponowana w Ołtarz Adoracji w Medjugorje.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję