Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

W drodze do Pani Janowskiej

Mieszkańcy ziemi biłgorajskiej jak co roku wyruszyli na pątniczy szlak do sanktuarium Matki Bożej w Janowie Lubelskim.

Niedziela zamojsko-lubaczowska 38/2021, str. I

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Joanna Ferens

Pielgrzymi nieśli intencje osobiste, a także całej parafii

Pielgrzymi nieśli intencje osobiste, a także całej parafii

Pielgrzymka ma swą bogatą historię i jest tradycją ziemi biłgorajskiej. Rokrocznie od kilkudziesięciu lat – z wyjątkiem roku ubiegłego, kiedy uniemożliwiła pielgrzymowanie pandemia – wierni pieszo zmierzają do Janowskiej Matki. Pamiętam taki rok, kiedy pielgrzymowanie wypadło w niedzielę, w pielgrzymce udział wzięło ponad 1 200 osób. Także na trasie dołączają kolejni pątnicy. Ta pielgrzymka, obok owoców duchowych dla samych pątników, jest także darem dla nas wszystkich, bo pielgrzymi niosą z sobą także intencje całej naszej wspólnoty. Jestem przekonany, że i w tym roku pielgrzymka do Pani Janowskiej przyniesie piękne owoce – tłumaczył ks. Jerzy Kołtun, proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biłgoraju.

Reklama

– Każdy z nas wyruszył ze swego domu z jakąś konkretną intencją. Podejmujemy trud drogi, by swym poświęceniem prosić Boga o Jego łaski i dziękować za to, co już otrzymaliśmy i czym żyjemy. Matka Boża, jak widzimy to w historii zbawienia jest Tą, która nas nie opuszcza i wyprasza nam to, co jest potrzebne. Pan Bóg wysłuchuje naszych próśb i modlitw, jednak Jej działanie jest tak prowadzone by zawsze było z korzyścią dla naszego zbawienia, stąd nam może się wydawać, że nasze prośby zanoszone do Boga nie są wysłuchiwane, bo nie spełniają się od razu. Pan Bóg uczy nas cierpliwości i kroczenia Jego drogami. Właśnie obrazem tego jest pielgrzymka – dodał ks. Paweł Kostrubiec, przewodnik pielgrzymki.

Grupa pielgrzymów wyruszyła tradycyjnie z kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biłgoraju. Pątnicy po drodze zawitali do Gromady, Korytkowa Dużego, Frampola i Dzwoli. Pielgrzymi dotarli do Janowa Lubelskiego na wieczorne, pierwsze uroczystości odpustowe, zaś część z nich pozostała na nocnym czuwaniu, aby 8 września świętować odpust Narodzenia Matki Bożej, właśnie tam, u stóp Pani Janowskiej.

2021-09-13 18:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Małżonkowie u Matki Pięknej Miłości

Niedziela sosnowiecka 41/2019, str. 6

[ TEMATY ]

pielgrzymka

małżeństwo

czuwanie

Agnieszka Raczyńska

Małżeńskie pary u Matki Pięknej Miłości w Jaroszowcu

Małżeńskie pary u Matki Pięknej Miłości w Jaroszowcu

W roku jubileuszu jaroszowieckich czuwań w piątkowy wieczór 27 września u stóp Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych na spotkanie z Maryją, Matką Pięknej Miłości, przybyli wierni z różnych zakątków Kościoła sosnowieckiego i częstochowskiego. Swoją obecność zaznaczyli przedstawiciele Gminy Klucze na czele z wójtem Norbertem Bieniem. Nie zabrakło także zorganizowanych grup pielgrzymkowych ze swoimi kapłanami. Przy ołtarzu Pańskim tego wieczoru zgromadziło się 39 kapłanów, by pod przewodnictwem ks. kan. Mirosława Bandosa z Radomia celebrować Najświętszą Liturgię i wraz z rzeszą blisko 600 uczestników Eucharystii wsłuchiwać się w wypowiedziane przez niego słowo Boże. Mszę św. pięknym śpiewem i muzyką ubogacił zespół pielgrzymkowy „Te Deum” oraz chór parafialny.

CZYTAJ DALEJ

Sposób na szczęśliwe małżeństwo? 3 razy "r"

2021-12-02 10:18

[ TEMATY ]

rodzina

małżeństwo

Katarzyna Pieszak-Drapiewska

Na Instagramie pokazują, jak budować zdrowe i szczęśliwe relacje w rodzinie. Karolina i Maciej Piechowie nie mają wątpliwości, że punktem wyjścia do rozwiązania każdej trudności jest rozmowa.

Choć są jeszcze przed 30-stką, mogą się już pochwalić 6-letnim stażem małżeńskim i dwójką dzieci. Ich profil na Instagramie "Szczęśliwa Rodzina" śledzi 11 tys. osób. Prowadzą też kanał w serwisie YouTube i własną stronę internetową. Karolina i Maciej dzielą się ze swoimi obserwatorami nie tylko tym, co miłe i przyjemne. Wprost piszą o trudnościach i kryzysach, zwątpieniu i zmęczeniu. Pokazują sposoby na radzenie sobie z problemami.

CZYTAJ DALEJ

Abp Aupetit do wiernych: dziękuję Bogu i ludziom za miłość w ostatnie dni

2021-12-02 20:40

[ TEMATY ]

Paryż

abp Aupetit

Vatican News

W opublikowanym po swojej rezygnacji do wiernych liście abp Aupetit stwierdził, że mimo ataków medialnych może dziękować Bogu i ludziom za bliskość w trudnych chwilach ostatnich dni. „Złożyłem urząd, by uchronić diecezję przed podziałem, który zawsze budzi podejrzenia i utratę zaufania” – czytamy w liście.

List rozpoczął od słów wypowiedzianych przez Hioba: „Dał Pan i zabrał Pan. Niech będzie imię Pańskie błogosławione!”

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję