Reklama

Niedziela Rzeszowska

W kościele i na pikniku

Niech z naszych serc płynie żarliwa prośba o odnowienie, odrodzenie naszych rodzin, a także o to, by te rodziny były święte i Bogiem silne – powiedział bp Jan Wątroba w kościele św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Niedziela rzeszowska 27/2022, str. V

[ TEMATY ]

Rzeszów

piknik

międzynarodowy dzień rodziny

Tadeusz Poźniak

Uczestnicy Dnia Rodziny w drodze z kościoła do Parku Papieskiego

Uczestnicy Dnia Rodziny w drodze z kościoła do Parku Papieskiego

Msza św. pod przewodnictwem biskupa rozpoczęła 19 czerwca diecezjalne obchody Dnia Świętości Małżeństw i Rodzin. Homilię wygłosił ks. Nikodem Rybczyk. – Dom rodzinny, wspólnota rodzinna to pierwsze i najważniejsze miejsce przekazu wiary, a więc także świętości. Rodzina to domowy Kościół, a więc miejsce, dom, w którym możemy spotkać i spotykamy samego Chrystusa, dom, w którym Chrystus mieszka. Ale nie gdzieś i nie wiemy do końca jak, ale mieszka w sercach rodziców, dzieci, małżonków – powiedział diecezjalny duszpasterz rodzin.

Podczas Eucharystii odbył się obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich, a także błogosławieństwa dzieci i kobiet w stanie błogosławionym.

Następnie rodziny przeszły w radosnym marszu do Parku Papieskiego, gdzie zorganizowano piknik. Duszpasterstwo Rodzin przygotowało tam strefy atrakcji dla dzieci, nastolatków i dorosłych. Wśród propozycji aktywności były warsztaty artystyczne, techniczne, medyczne, sportowe, konstrukcyjne, animacje taneczne, dmuchane zjeżdżalnie, konkursy z nagrodami i wiele innych. Tegoroczna edycja pikniku zgromadziła setki rodzin chłonnych kontaktu z Bogiem i budowania relacji rodzinnych, międzyludzkich, wzajemnej bliskości i wspólnych więzi po pandemicznej przerwie. Widoczne było pragnienie wspólnej adoracji, kontaktu z drugim człowiekiem, które przez ostatnie lata uniemożliwiała pandemia.

Reklama

Podczas imprezy zaprezentowały się instytucje wspierające rodzinę, działające na terenie województwa podkarpackiego, poradnie psychologiczne, poradnie życia rodzinnego, ośrodek adopcyjny oraz wspólnoty małżeńskie i rodzinne. Wiele rodzin skorzystało także z konsultacji dietetycznych. Bogata oferta warsztatów, rozmów zachęcała do poszerzania wiedzy, nie tylko biblijnej, a nowo pozyskane kontakty i informacje o wspólnotach modlitewnych, przedsięwzięciach duchowych będą łączyć ludzi i procentować w przyszłości.

Piękny dzień zakończono adoracją z uwielbieniem i zawierzeniem małżeństw i rodzin przy figurce św. Józefa. Święto zostało zorganizowane przez Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Rzeszowskiej. Patronat honorowy objął bp Jan Wątroba, a medialny Niedziela Rzeszowska. Do zobaczenia za rok.

2022-06-29 06:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Diecezjalne dziękczynienie za posługę Pasterza

W niedzielę 14 lipca diecezja rzeszowska dziękowała we Mszy św. w katedrze rzeszowskiej za posługę biskupią Pasterza. Dziękowaliśmy, jak mówił w kazaniu bp Edward Białogłowski, za biskupa Kazimierza - pierwszego biskupa rzeszowskiego.

CZYTAJ DALEJ

Abp Grysa zawierzył swoja posługę nuncjusza apostolskiego na Madagaskarze Matce Bożej

2022-12-02 18:55

[ TEMATY ]

Jasna Góra

nuncjusz

Madagaskar

BPJG

Abp Tomasz Grysa

Abp Tomasz Grysa

By powierzyć Matce Bożej swoją nową misję nuncjusza apostolskiego na Madagaskarze i delegata apostolskiego na Komorach na Jasną Górę przyjechał abp Tomasz Grysa. - Proszę Maryję, aby na tej nowej drodze była moja Przewodniczką. Jasna Góra jest zawsze dla mnie punktem odniesienia, tu kiedyś też pieszo pielgrzymowałem – powiedział abp Grysa.

Decyzją papieża Franciszka duchowny będzie teraz pełnił posługę nuncjusza apostolskiego na Madagaskarze i delegata apostolskiego na wyspach Komorach i wyspie Reunion. Dotychczas posługiwał w papieskich przedstawicielstwach, m.in. w Rosji, Indiach, Belgii, Brazylii, Meksyku, w stałej misji przy ONZ, a także w Izraelu i Palestynie. Pochodzi z Poznania.

CZYTAJ DALEJ

Papież do włoskich rodzin: angażujcie się w budowanie prorodzinnej polityki

2022-12-02 16:25

[ TEMATY ]

rodzina

Włochy

papież Franciszek

Stock.Adobe

Ojciec Święty przyjął na audiencji członków włoskiego Forum Stowarzyszeń Rodzinnych. Poparł ich wysiłki na rzecz tworzenia bardziej prorodzinnej polityki, której celem jest m.in. zatrzymanie demograficznej zimy, od lat boleśnie dotykającej Włochy. Mówiąc o pięknie i sile rodziny, Papież przypomniał, że współczesne społeczeństwo bardzo potrzebuje jej świadectwa.

Franciszek dziękował członkom forum za to, że pokazują siłę i radość, jaka tkwi w rodzinach. Nie oznacza to ich idealizowania i niedostrzegania trudności, które przeżywają, ale docenienie tkwiącego w nich potencjału. Papież wskazał, że rodziny potrzebują wsparcia i musi znaleźć to swe odbicie w bardziej prorodzinnej polityce Włoch, w budowanie której, jak podkreślił, aktywnie muszą angażować się także same rodziny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję