Klerycy nie zgadzają się, aby Ewangelia była spychana na margines, dlatego zachęcają, aby uczynić ją centralnym punktem każdego dnia. W rozpoczętym Wielkim Poście chcą pomóc wszystkim ludziom młodym, szczególnie tym, którzy rozeznają swoje życiowe powołanie, usłyszeć Boży głos.
- Długo zastanawialiśmy, co zrobić, aby słowo Boże było jeszcze bardziej dostępne dla młodych i uznaliśmy, że warto dzielić się nim także na platformie Spotify. Mamy nadzieję, że dzięki tej platformie będzie ono nabierało mocy w życiu słuchaczy i w jego świetle będą podejmowane ważne, życiowe decyzje - powiedział KAI kleryk Krzysztof Kawik.
Codziennie na platformie Spotify wszyscy zainteresowani będą mogli usłyszeć komentarze do Ewangelii dnia, przygotowane przez kleryków z różnych lat formacji.
- Podcastów będzie można słuchać wszędzie: jadąc samochodem, sprzątając mieszkanie, ucząc się, pracując czy spacerując. Dla tradycjonalistów rozważania będą także dostępne na seminaryjnym blogu – dodaje KAI kleryk Jakub Polak.
Autorzy rozważań mają nadzieję, że teksty inspirowane Pismem Świętym pomogą dobrze rozpocząć dzień oraz znaleźć wiele inspiracji do osiągania nowych duchowych celów. Klerycy liczą, że ten sposób przekazu Ewangelii stanie się skuteczny i zachęci do dzielenia się słowem, które wzajemnie uszczęśliwia, umacnia, daje nadzieję, ale też staje się źródłem osobistych pytań i refleksji nad swoją wiarą i powołaniem.
Inicjatorzy projektu zachęcają do codziennego kontaktu z Ewangelią i promowania tego dzieła wśród ludzi młodych, którzy w świecie hałasu poszukują wartości, którymi chcieliby żyć. „Pomóżmy im usłyszeć Dobrą Nowinę!” - zachęcają w imieniu wszystkich piszących rozważania klerycy Krzysztof Kawik i Jakub Polak.
Podcasty znaleźć można pod linkiem:
https://open.spotify.com/show/0y8W2bbJK680ZW8Sp9MQkI?si=kEbVC5lITN2TilqNOtwA_Q
Klerycy przygotowali też spot promocyjny:
Abp Carballo: Kościół musi się zmieniać, jeśli nie chce być tylko strażnikiem muzeów
Świat się zmienia i Kościół też musi się zmieniać, jeśli nie chce być tylko strażnikiem murów i muzeów – mówił abp José Rodríguez Carballo OFM w Krakowie na zakończenie sympozjum czterech konferencji życia konsekrowanego w Polsce. Sekretarz Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego wzywał do odważnego patrzenia w przyszłość, do której „popycha Duch Święty”.
Prelegent zauważył, że „stara jak Kościół” pokusa wlewania nowego wina, a więc bogactwa charyzmatów, do starych bukłaków, czyli do martwych struktur, dotyczy również życia konsekrowanego. „Zbyt często pomiędzy konsekrowanymi słyszymy: zawsze tak robiliśmy. Mówi się tak, kiedy nie chcemy zmian. Zmieniamy się wtedy, gdy nam się to podoba, ale gdy nie chcemy się zmieniać, używamy tej formuły” - tłumaczył zakonnik, dodając, że świat się zmienia i Kościół też musi się zmieniać, jeśli nie chce być tylko „strażnikiem murów i muzeów”.
CZYTAJ DALEJ
Liturgia Męki Pańskiej. Na krzyżu zajaśniała potęga miłości Chrystusa
W Wielki Piątek Liturgii Męki Pańskiej w archikatedrze lubelskiej przewodniczył bp Adam Bab. W homilii podkreślił, że Chrystus, wywyższony na krzyżu, zdobywa serca ogromem swojej miłości.
Przywołując fragment z Ewangelii wg św. Jana: „Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne” (J 3,16) powiedział, że mimo ludzkiej niewierności, Bóg pozostał wierny swojej pierwotnej miłości. – Z tej miłości powstał świat i z tej miłości został stworzony człowiek, a Chrystus przyniósł grzesznemu światu dobrą nowinę: miłość Boga nie ustała. Syn Boży stał się człowiekiem i umarł na krzyżu dla naszego zbawienia. Chociaż przeszedł przez świat dobrze czyniąc, został ukrzyżowany. Pozwolił dać się zabić, ale nie pozwolił się uśmiercić; uczynił ze swojej śmierci ofiarę, aby ci, którzy mu śmierć zadają, zostali ocaleni ze swojego grzechu – nauczał. – Na krzyżu zajaśniała potęga miłości Chrystusa – podkreślił.
CZYTAJ DALEJ