Reklama

Niespodzianka w bucie

Dla wielu młodych ludzi, w tym dla mnie, miesiąc październik, poświęcony czci Maryi, był szczególnie ważny. Rozpoczęliśmy pierwszy rok studiów, w naszym życiu pojawiło się wiele zmian, co za tym idzie, także i wątpliwości. Na pewno niektórzy z nas nie są pewni, czy wybrali dobrą drogę. Pojawia się niepewność, czy w dzisiejszym świecie i trwającym wciąż „wyścigu szczurów” jest szansa postępować zgodnie ze swoim sumieniem i przekonaniami.

Reklama

Kiedy jechałam autobusem na uczelnię, moją uwagę zwrócił blask odbijającego się w słońcu krzyżyka na różańcu. Noszę go na palcu od czasu, gdy zakupiłam go po tygodniowej wędrówce na Jasną Górę, pragnęłam, by Maryja była od tego momentu zawsze obecna w moim życiu. Patrząc na jaśniejący krzyżyk, pomyślałam: „Jak dobrze, że ze mną jesteś, Maryjo”. Tego samego dnia, po zajęciach wychowania fizycznego, zorientowałam się, że nie mam go jak zwykle na palcu. Przeszukałam torebkę i wszystkie miejsca, gdzie mógł się znajdować - bezskutecznie. Poczułam, że coś cennego zniknęło z mojego życia.

Po przyjściu do domu ściągnęłam kurtkę, ciepłe buty i… znalazłam zgubę w bucie. Nie uwierał mnie w stopę, nie czułam, że może się tam znajdować. I wtedy zrozumiałam, że choć nie widzę Maryi, Ona ciągle jest ze mną i mnie prowadzi. W swoim życiu doświadczyłam wiele momentów, gdy czułam obecność Maryi. Wiem, że powierzając Jej każdy dzień, wszystko jestem w stanie zdziałać. Nigdy nie pozostawiła mnie samej, szczególnie w czasie niepewności, nowych doświadczeń. Pozwala mi spotykać ludzi, dzięki którym uczę się życia, motywuję do dalszego działania na rzecz drugiego człowieka, pozwala cieszyć się życiem.

Fundamentem dla budowania szczęścia jest wiara. Wystarczy zaufać, a Maryja Cię poprowadzi odpowiednią drogą do Boga. Ważne, by odmawiać różaniec nie tylko przez miesiąc październik, ale przez cały rok. Pozwól Jej „wpaść w Twoje buty”, a poczujesz, że idziesz dobrą drogą. Odwagi!

2012-10-29 13:27

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Andrea Tornielli: nowe spojrzenie na spowiedź, sakrament radości

"W centrum przebaczenia jest Bóg, który nas obejmuje, a nie lista grzechów i nasze upokorzenie" - pisze dyrektor wydawniczy mediów watykańskich Andrea Tornielii w swoim najnowszym komentarzu opublikowanym na portalu Vatican News.

Spowiedź jest "sakramentem radości", a nawet "ucztą", zarówno w niebie, jak i na ziemi. We wtorek 14 września, na stadionie w Koszycach, można było odnieść wrażenie, że papież Franciszek patrzy w oczy każdego z młodych ludzi, którzy przyszli go powitać, aby zaprosić ich do przeżywania sakramentu pokuty w nowy sposób. A to, co powiedział do nich Następca Piotra, było pocieszeniem nie tylko dla obecnych, ale dla każdego, kto śledził to spotkanie w telewizji lub w internecie, a nawet gdy tylko przeczytał papieskie przemówienie.

CZYTAJ DALEJ

Święty celnik

2021-09-13 18:26

Niedziela Ogólnopolska 38/2021, str. VIII

[ TEMATY ]

Św. Mateusz

Grażyna Kołek

Św. Mateusz, apostoł i ewangelista zm. ok.60 r.

Św. Mateusz, apostoł i ewangelista zm. ok.60 r.

To święty, do którego bardzo często odwołuje się papież Franciszek, wskazując na drogę własnego powołania. Ewangeliści Marek i Łukasz nazywają Mateusza najpierw „Lewi, syn Alfeusza” (Mk 2, 14; Łk 5, 27), dopiero później w innych miejscach wymieniane jest imię Mateusz.

Na pewno Mateusz był Galilejczykiem. Jego pracą było pobieranie ceł i podatków w Kafarnaum nad Jeziorem Tyberiadzkim – w mieście położonym przy ważnym szlaku handlowym łączącym Galileę z Damaszkiem. To właśnie w Kafarnaum Chrystus zastał go w komorze celnej i powołał na swojego apostoła. Do tego wydarzenia nawiązał papież Franciszek, kiedy wyjaśniał swoje motto: Miserando atque eligendo. Jest ono zaczerpnięte z homilii św. Bedy Czcigodnego, który komentując ewangeliczne opowiadanie o powołaniu św. Mateusza, napisał: „Vidit ergo Iesus publicanum et quia miserando atque eligendo vidit, ait illi Sequere me” (Jezus ujrzał celnika, a ponieważ spojrzał na niego z miłością i go wybrał, powiedział do niego: Pójdź za Mną). Otóż w święto św. Mateusza młody Jorge Mario Bergoglio – miał wtedy 17 lat – doświadczył w szczególny sposób miłującej obecności Boga w swoim życiu.

CZYTAJ DALEJ

Koncert organowy w Lubojnie

2021-09-21 09:26

[ TEMATY ]

koncert organowy

Karol Porwich /Niedziela

Koncert organowy odbywa się z okazji rocznicy poświęcenia organów piszczałkowych w kościele parafialnym. W tym roku jest on także połączony z rocznicą konsekracji świątyni.

Podczas koncertu zaprezentują się artyści: Tomasz Sokołowski, organista, student Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, oraz tenor Paweł Żurawski. W programie znajdą się utwory takich kompozytorów jak: Jan Sebastian Bach, Stanisław Moniuszko, Felix Mendelsohn-Bartholdy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję