Reklama

Archiwum

Niedziela 13/2014

Spis treści

Z WATYKANU

Z Watykanu

4

ZE ŚWIATA

Ze świata

5

Z POLSKI

Z Polski

7

Wybrane artykuły z edycji diecezjalnych

Niedziela szczecińsko-kamieńska (Kościół nad Odrą i Bałtykiem)

Jan Paweł II – wielki człowiek morza
Antoni Kazimierz Janicki

Świętość Jana Pawła II, wielkiego Papieża Polaka, polega między innymi na tym, że umiał on realizować swe życie zawsze w ścisłej łączności z Panem Bogiem, troszcząc się o zbawienie każdego człowieka.

Jan Paweł II – wielki człowiek morza
Rotmistrz Witold Pilecki „zawitał” do Goleniowa
Dr Zbigniew Stanuch

Piątek 14 marca 2014 r. z pewnością na trwałe zapisze się w historię Goleniowa. Tego dnia miała miejsce religijno-patriotyczna uroczystość. Znajdujący się przy ulicy Konstytucji 3 Maja plac zyskał nowego patrona. Został nim rotmistrz Witold Pilecki.

Rotmistrz Witold Pilecki „zawitał” do Goleniowa
Nowy tytuł i szesnaście miesięcy „Solidarności”
Michał Siedziako

Bez swojego opiekuna i przewodnika uczestnicy Duszpasterstwa Akademickiego przy Pocztowej ograniczyli swoją aktywność. Dopiero w styczniu 1980 r. ukazał się pierwszy numer „Korzeni”, będących w istocie kontynuacją „Domysłów” w poszerzonej formule.

Nowy tytuł i szesnaście miesięcy „Solidarności”
Bóg i człowieczeństwo w niemieckich obozach koncentracyjnych
Ks. prof. dr hab. Zygmunt Zieliński

Obóz koncentracyjny i łagier kojarzą się z przemocą, bezprawiem, pogardą dla wszelkich wartości, wynaturzeniem tych, którzy dokonywali tam zbrodni i z bezradnością ludzi, którzy byli ich ofiarami.

Bóg i człowieczeństwo w niemieckich obozach koncentracyjnych
Sankcje czy pomoc?
Przemysław Fenrych

Ciekawe, czy ktoś robi jakieś listy przebojów najczęściej używanych publicznie słów. Gdyby wykluczyć nazwy własne (Ukraina, Krym, Rosja, Putin) to pewnie na szczycie takiej listy w ostatnich tygodniach znalazłoby się słowo „sankcje”.

Sankcje czy pomoc?

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję